Żródło energii dla domu wykorzystujące gaz LPG

 

Kiedy mieszkasz w domu i chcesz zabezpieczyć się na wypadek kryzysowych sytuacji, dobrym wyjściem jest zakup agregatu prądotwórczego, zasilanego gazem LPG. W przypadku braku prądu w sytuacji np. awarii, burzy lub innych czynników pogodowych, agregat zapewnia nam dostawę napięcia 230V zasilającego wszystkie urządzenia w naszym domu.

Agregaty prądotwórcze jak źródło awaryjnego zasilania

Przenośne agregaty LPG dAgregaty gazowe LPGostępne na rynku, można otrzymać w różnych wersjach. Istnieją dostępne wersje stacjonarne, przenośne czy wyposażone w kółka, które ułatwiają przemieszczanie agregatu. Silniki w które wyposażone są agregaty gazowe LPG, wykazują się dużo większą sprawnością niż spalinowe czy silniki diesla. Silnik taki, wydaje mniejszy hałas niż inne, co przy ustawianiu go w pobliżu domu, ma duże znaczenie. Zużywają podobne wartości gazu jak silniki spalinowe czy diesla, ale dzięki niższym cenom, można osiągnąć duże oszczędności podczas ich eksploatacji. Występują wersje o różnych mocach i pojemnościach silnika. Do agregatu LPG, można podpiąć butlę z gazem propan butan, poprzez wąż przyłączeniowy. Niektóre wersje, mają możliwość zasilania gazem ziemnym. Agregaty LPG, wydzielają spaliny mniej szkodliwe dla środowiska, poprzez zmniejszoną obecność cząstek stałych. Dodatkowo, agregat można wyposażyć w specjalną obudowę wyciszającą, która tłumi hałas wydobywający się z niego do minimum.

Posiadanie agregatu prądotwórczego, jest wskazane dla gospodarstw domowych, które znajdują się na terenach mniej zamieszkanych lub często narażonych na obfite opady śniegu lub wiatr. Dzięki posiadaniu agregatu LPG, nie jesteśmy narażeni na zmarnowanie żywności czy brak zasilania ważnych dla domu urządzeń, potrzebujących ciągłego dopływu energii elektrycznej.