wagi samochodowe

Jak zmniejszyć zużycie opon?

Dobry kierowca wie, że od idealnego stanu jego samochodu zależy życie nie tylko jego i jego pasażerów, ale także innych użytkowników drogi.

Redukcja wagi pozwoli na zmniejszenie zużycia opony

wagi samochodoweRegularny przegląd, wymiana oleju… nawet waga samochodowa jest użytecznym narzędziem w tym wypadku, bo dostarcza szeregu informacji o tym jak auto zachowuje się na drodze. No i możemy porównać z danymi producenta, żeby nie okazało się, że zgubiliśmy po drodze cenne kilogramy – na przykład nasze piękne felgi. Nie każdy przecież od razu zauważy tak niewielką zmianę w wyglądzie auta! Obciążenie jakie muszą wytrzymać nasze opony to jeden z czynników warunkujących ich zużycie. Dlatego właśnie w każdym warsztacie, każdej fabryce wielkiego koncernu znajdziemy wagi samochodowe służące kontroli tego parametru. Starty bieżnik może być bardzo niebezpieczny i bezwzględnie powinniśmy wymieniać opony na nowe. Jeżeli kupiliśmy auto używane z kompletem opon, warto sprawdzić ich stan u mechanika. Warsztat to miejsce w którym samochodowe wagi platformowe pozwolą nam na skontrolowanie i uzyskanie informacji o wadze naszego auta, a co za tym idzie, jakim obciążeniom poddawane są opony. Może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do danych producenta, zwłaszcza jeśli model naszego samochodu jest stary.

Wagi najazdowe często pomagają przy określaniu parametrów jakie musi spełniać ogumienie pojazdu, zatem warto zasięgnąć pomocy informacji by zmniejszyć zużycie naszych opon poprzez dobranie właściwego modelu.