naczynka do yerba mate

Zestaw yerba mate prezentem dla mamy

Mama była przy mnie zawsze, wspierała mnie w każdej trudnej chwili. Dlatego, gdy zbliżał się Dzień Matki w związku z tym, chciałam podarować jej coś wyjątkowego. Mama zawsze dla wszystkich się poświęcała przez co nigdy nie miała czasu aby zadbać o swoje zdrowie.

Naczynka do yerba mate niezbędne do zaparzania herbaty

naczynka do yerba matePostanowiłam zatem kupić jej coś, co to zdrowie pomogłoby jej podtrzymać. Koleżanka poradziła mi, abym na urodziny kupiła mamie zestawy yerba mate. Herbata ta ma ponoć wiele pozytywnych właściwości, a ponadto zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Głównie znana jest z tego, że działa pobudzająco, ale nie wypłukuje magnezu jak zwykła kawa. Zamówiłam zatem ze sklepu internetowego naczynka do yerba mate, gdyż ponoć herbaty tej nie zaparza się jak wszystkie inne. Suszone liście zalewa się gorącą wodą w specjalnym naczyniu zwanym mate, wykonanym w przypadku mojego naczynia z drewna. Ponad to herbatę pije się przez rurkę z sitkiem, po to aby nie pić fusów, których na przeciętny napar daje się około trzech czwartych kubka. Dodatkowo w zestawie otrzymałam miód manuka. Wywnioskowałam, że po to aby nim słodzić herbatę, gdyż biały cukier jest zwyczajnie niezdrowy, a herbata ma bardzo gorzki smak. Cały zestaw ładnie zapakowałam i dołączyłam do niego kilka rodzajów kompozycji herbat yerba mate.

Nie mogłam doczekać się reakcji mamy, chociaż bardziej spodziewałam się, że nie będzie miała pojęcia co to jest i z czym to się je. Jednak jak się okazało mama dobrze znała tę cudowną herbatę i jej właściwości i przyznała mi się, że od dawna zastanawiała się nad jej kupnem.