Zastosowanie Alloyu 400 do produkcji brzytew

Zwyczaj stosowania stalowej brzytwy do golenia przeżywa obecnie swój renesans. W dzisiejszych czasach, w świecie męskiej mody coraz większą popularnością cieszy się noszenie eleganckiego zarostu. O każdy rodzaj zarostu trzeba jednak odpowiednio dbać – najlepiej poprzez stosowanie ostrej, wykonanej z wysokogatunkowej stali brzytwy.

Stalowe brzytwy pokryte Alloyem 400

alloy 400Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet panuje błędne przekonanie, że stosowanie brzytwy jest niebezpieczne. Owszem, jeżeli nie umiemy z niej korzystać, można sobie zrobić krzywdę, jednak przy odrobinie ostrożności bardzo szybko można dojść do wprawy. Jeśli chce się zachować pełne bezpieczeństwo, należy również wybierać wyłącznie sprzęt wykonany z najwyższej jakości materiałów. Przykładem może tutaj być stal Alloy 400, która wykazuje się właściwościami pozwalającymi wykorzystywać ją właśnie do produkcji brzytew. Odgrywają one bardzo specyficzną rolę, dlatego należy pamiętać o kupnie takiej, która jest wykonana z dobrej jakości, odpornej na korozję stali. Jednak kupno drogiej brzytwy to nie wszystko – o takie narzędzie trzeba umieć jeszcze dbać. Żeby stal, z której wykonywane są brzytwy, zachowywała swoje właściwości, po każdym użyciu trzeba ją bardzo dokładnie wysuszyć przy użyciu bawełnianego ręcznika. Dobrze jest też – zarówno przed, jak i po zastosowaniu – naostrzyć brzytwę. Stosuje się w tym celu specjalny pasek skórzany. Dobrej jakości brzytwie nie potrzeba niczego więcej, żeby skutecznie ja naostrzyć.

Jak zatem widać, golenie wcale nie musi być trudne, obarczone jest jednak swego rodzaju rytuałami, których należy hołdować, chcąc zachować brzytwę w dobrym stanie. Specjalne właściwości stali Alloy 400 pomagają nieco brzytwom spełniać swoją funkcję, jednak samo to nie wystarczy – o stal trzeba jeszcze dbać.