Zalety żaluzji i ich rodzaje

 

Żaluzje są doskonałym dodatkiem do naszych mieszkań głównie wtedy kiedy zasłony nie chronią nas wystarczająco przed słońcem. Żaluzje idealnie odnajdują się w tej roli, a dodatkowo zabierają mniej miejsca. Na rynku mamy szeroki wybór żaluzji mogą być zewnętrzne, wewnętrzne, drewniane czy plastikowe. 

Popularne żaluzje okienne

żaluzje bydgoszczJaka jest podstawowa zaleta zastosowania żaluzji? Przede wszystkim możemy swobodnie, w dużym zakresie manipulować ilością światła, które wpada do pomieszczenia. Możliwość tą uzyskujemy poprzez różne opcje nachylenia lameli. Dodatkowo nowoczesne żaluzje pozwalają nam przesłonić jedynie część okna, co jest kolejnym plusem. Oczywiście żaluzje chronią nasze mieszkanie przed nadmiernym przegrzaniem, możemy nawet w upalne dni zachować przyjemną temperaturę. Ponadto zbyt mocne promienie słoneczne mogłyby zniszczyć drewniane meble i podłogi, a żaluzje zabezpieczają nas przed tym. Oczywiście nie można nie wspomnieć o tym, że żaluzje pozwalają nam ukryć się przed wścibskimi sąsiadami, obserwatorami z zewnątrz i dzięki nim możemy zachować dyskretność i prywatność. Jakie żaluzje wybrać dla siebie? Jedną z możliwości są te wykonane z drewna. Cudowny klasyczny wybór. Drewniane żaluzje pięknie komponują się z wnętrzem utrzymanym w stylu retro czy vintage. Dodatkowo są efektowne i trwałe. Do wyboru są zewnetrze lub wewnętrzne modele.

Innym częstym wyborem są aluminiowe żaluzje. Wyglądają elegancko i nowocześnie i to właśnie do wnętrz w takim stylu idealnie pasują. Dzięki zastosowaniu aluminium są bardzo lekkie co znacznie ułatwia montaż. Dodatkowo są wytrzymałe i trwałe, w dobrym stanie mogą Wam służyć ponad dekadę. Oczywiście wybór żaluzji jest znacznie szerszy. Wybierając żaluzje kierujcie się swoim gustem i funkcjonalnością. W razie potrzeby pracownicy firm, sklepów udzielą Wam rady.