Zalety klimakonwektora kanałowego

 

Latem marzymy o chłodnym pomieszczeniu, które stanie się schronieniem przed upałem panującym na zewnątrz, z kolei zimą szukamy skutecznego sposobu by się ogrzać. Optymalna temperatura w pomieszczeniach zależy nie tylko od aktualnego sezonu i pogody panującej na zewnątrz, ale również od ilości osób przebywających w jednej sali czy ilości urządzeń emitujących ciepło.

Kiedy skorzystać z klimakonwektora kanałowego?

klimakonwektor kanałowyOptymalna temperatura panująca w pomieszczeniu odgrywa bardzo dużą rolę na nasze samopoczucie i poziom koncentracji. W zależności od pory roku, ilości osób przebywających jednocześnie w jednym pomieszczeniu czy liczby urządzeń emitujących ciepło temperatura w pomieszczeniu może ulegać zmianie. Zwłaszcza w miejscach pracy czy w salach konferencyjnych zapewnienie optymalnej temperatury, sprzyjającej skupieniu jest bardzo ważne. Doskonałym rozwiązaniem dla takich miejsc jest klimakonwektor kanałowy, który w zależności od potrzeb może ochładzać lub ogrzewać powietrze w pomieszczeniu. W odróżnieniu od klasycznego klimatyzatora czynnikiem podstawowym jest tutaj woda. Klimakonwektor działa na zasadzie wymiany ciepła z otoczeniem dzięki wentylatorom. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów tego typu urządzeń: wyróżniamy klimakonwektory podłogowe, podsufitowe, kasetonowe i ścienne. W przestrzeniach publicznych, takie jak sale wykładowe czy biura najczęściej wykorzystuje się wersję podsufitową lub kasetonową, które nie wymagają dużej ingerencji podczas montażu urządzeń.

Zapewnienie optymalnej temperatury jest bardzo ważne, bowiem nie tylko nasze samopoczucie jest wówczas zdecydowanie lepsze, ale także osiągane przez nas wyniki w pracy czy szkole mogą ulec zmianie, jeśli panująca w pomieszczeniach temperatura nie będzie odpowiednia. Zapewnienie właściwej wentylacji to podstawa w miejscach, gdzie przebywa jednocześnie wiele osób.

Więcej o korzystaniu z klimakonwektora kanałowego na: https://www.jaga.com.pl/