folia stretch

Zabezpieczanie towaru na palecie – folia stretch

Europalety są chyba najpopularniejszym obecnie sposobem transportowania towarów. To właśnie na nich opiera się cały transport chociażby produktów w marketach, hipermarketach jak i zwykłych dyskontach i małych sklepach spożywczych czy monopolowych.

Folia stretch jest niezbędna

folia stretchUmieszczenie towarów na palecie gwarantuje jego stosunkowo dużą ładowność oraz bezpieczeństwo podczas transportowania ich. Możemy na nich umieszczać praktycznie wszystkie artykuły o ile nie są większe niż sama paleta. Pracując w markecie, bardzo często układaliśmy kilkadziesiąt zgrzewek wody oraz skrzynek z alkoholem właśnie na takie palety, a następnie w ruch szła folia stretch. Producent folii stretch gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie naszej palety, bo właśnie bezpieczeństwo jest tutaj kluczem do sukcesywnego transportu. W jaki sposób dobrze zabezpieczyć naszą paletę do transportu? Przede wszystkim musimy mieć pewność, że nasza paleta jest nienaruszona i stanowi solidną konstrukcję, która nie rozwali się podczas transportu w kilkuset kilometrowej podróży. Gdy już się upewnimy, że nasza paleta jest w 100% sprawna to możemy przejść do nakładania na nią towaru. Najlepiej jeżeli nakładany towar będzie jednorodny, dzięki czemu powierzchnia palety będzie cały czas taka sama. Jest to szczególnie przydatna metoda podczas pakowania kartonów czy zgrzewek wody.

Warto również każdą warstwę zabezpieczyć papierową nakładką antypoślizgową dzięki czemu będziemy mieć pewność, że towar na naszej palecie będzie jeszcze lepiej zabezpieczony. Następnie pozostaje nam solidne zabezpieczenie ładunku owijając go producent folii stretch.