zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki kreatywne dla dzieci czy też inaczej nazywane zabawki edukacyjne dla dzieci stały się w ciągu kilku ostatnich lat bardzo popularne. Nie tylko psychologowie dziecięcy podkreślają ich rolę ale także rodzice dostrzegają korzyści płynące z ich stosowania.

Zabawki edukacyjne dla dzieci dobrane do wieku

zabawki edukacyjne dla dzieciPrzyznać trzeba, iż rynek równie szybko zareagował na te pozytywne komentarze i wszyscy rodzice mają wręcz nieograniczony wybór zabawek, w najróżniejszych kolorach, wzorach, krojach, kształtach. Nie to jest jednak w tych zabawkach najważniejsze. Najistotniejsze jest aby dobrać zabawkę dokładnie do wieku dziecka. Inne umiejętności posiadają 3-latki a inne 4-latki. Zabawki edukacyjne dla dzieci posiadają zupełnie inny poziom trudności niż te dla 3-latka. Co zatem powinna posiadać zabawka edukacyjna dla 3-latka? Dobra zabawka dla 3-latka ma za zadanie rozwijac jego umiejętności słuchowo – ruchowe. Psychologowie podkreślają, iż zabawka dla 3-latka musi być kolorowa, najlepiej gdyby wydawała dźwięki, koże też być czymś na kształt puzli, jednakże nie takich, gdzie dziecko musi odtworzyć konkretny obraz – najlepiej gdyby to był np jednokolory dywanik z puzli. Jego głównym zadaniem jest ćwiczenie u dziecka umiejętności ruchowych, dopasowywania kształtów. Zwykłe, znane wszystkim układanki z puzli będą dla dziecka tylko utrudnieniem z którym 3—latek na pewno sobie nie poradzi.

Dobrymi zabawkami dla trzylatków są też oczywiście wszelkiego rodzaju przytulanki i chociaż na pierwszy rzut oka są one mało kreatywne to w rzeczywistości, poza dotykiem (miś jest tak przyjemny, ciepły i dziecko tak lubi je głaskać i się do niego przytulać) miś jest dobrym materiałem do kreatywnych zabaw z rodzicem