Wzięłam udział w kursie wspinaczki skalnej

Zbliżało się lato. W tym roku postanowiłam mocno wziąć się za swoją kondycję fizyczną. Długo zastanawiałam się od czego powinnam zacząć. W końcu doszłam do wniosku, że najlepsza będzie dla mnie wspinaczka skalna. Bardzo lubiłam góry, ale jeszcze nigdy nie wspinałam się na skałki. Wiedziałam jednak, że nie powinnam rzucać się do razu na głęboką wodę. Postanowiłam najpierw zapisać się na kurs.

Wykupiłam udział w profesjonalnym kursie wspinaczkowym

kurs wspinaczki skalnejOstatnio przeczytałam w lokalnej gazecie, że w mojej okolicy przeprowadzany jest profesjonalny kurs wspinaczki skalnej. Postanowiłam się na niego zapisać, ponieważ wiele osób zwracało mi uwagę, że jest on prowadzony przez prawdziwych fachowców, którzy mają bardzo duże doświadczenie nie tylko w przeprowadzaniu szkoleń dla początkujących, ale także w samej wspinaczce. Dodatkową zaletą tego kursu był fakt, że można było na czas jego trwania wypożyczyć profesjonalny sprzęt wspinaczkowy. Do było bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób takich jak ja, które dopiero zaczynały swoją przygodę ze wspinaczką i nie miały jeszcze własnego sprzętu. Okazało się, że zdążyłam w ostatniej chwili, bowiem kurs zaczynał się już za kilka dni i pozostały ostatnie wolne miejsca. Od razu się zapisałam, co już wkrótce okazało się świetnym wyborem. Kurs był przeprowadzony naprawdę rzetelnie i po jego ukończeniu otrzymałam certyfikat.

Składał się on z części teoretycznej oraz praktycznej. Zajęcia teoretyczne odbywały się w małych, kilkuosobowych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników mógł powoli przyswajać wiedzę i zadawać nawet najdziwniejsze pytania. Eksperci zawsze odpowiadali szczegółowo na każde wątpliwości. Dzięki temu czułam się świetnie przygotowana do indywidualnych zajęć praktycznych z instruktorem.