Wytrzymałe plecaki na komputer przenośny

 

Dron był tylko częścią ekwipunku każdego operatora filmującego eventy masowe. Osobisty komputer, służący zarówno jako magazyn danych ale również i centrum sterowania maszyną był równie ważny, dlatego też wielu operatorów dokładało wszelkich starań by obydwa urządzenia zabezpieczyć w trakcie transportu równie dobrze.

Wzmacniany plecak na laptopy

plecak na laptopaTradycyjne torby do laptopów były całkiem przydatne do ich przenoszenia, aczkolwiek średnio nadawały się do wykorzystania ich w pracy, gdzie laptop narażony był na uderzenia czy nadmierne wstrząsy. Bardzo wielu użytkowników używało zamiast nich wzmocnione plecaki ze skorupami z tworzyw sztucznych, zabezpieczające urządzenie w o wiele większym stopniu. Typowy wzmacniany plecak na laptopa posiadał ową skorupę umieszczoną z zewnętrznej strony, osłaniając przenoszony komputer przed uderzeniami. Wewnętrzna warstwa, zazwyczaj wykonywana z dość sztywnej gąbki, zapobiegała przesuwaniu się laptopa wewnątrz plecaka i minimalizowała możliwość wystąpienia uszkodzeń spowodowanych nadmiernymi wstrząsami. Plecaki te były jednak bardzo wygodne, a warstwy przylegające do pleców były wzorowane na tych widywanych w plecakach turystycznych. Uszyte więc były z materiału bardzo dobrze przepuszczającego powietrze i wygodnego w trakcie długotrwałego przenoszenia plecaka, aczkolwiek nadal wytrzymałego i dobrze zabezpieczającego zawartość.

Większość plecaków sprzedawana była w uniwersalnym rozmiarze, głównie z powodu gąbki dopasowującej się kształtem do rozmiarów laptopa. Można jednak było spotkać plecaki przeznaczone do transportu konkretnego modelu laptopa, zazwyczaj pochodzące od jego producenta, lub też modele dopasowane do przekątnej urządzenia, mogące służyć do przenoszenia kilku różnych laptopów o tych samych wymiarach.