Wysokiej jakości listwy podłogowe

Projektując własne mieszkanie lub dom, trzeba dobrze przemyśleć wybór poszczególnych elementów wyposażenia, aby wszystko do siebie pasowało i równocześnie było funkcjonalne oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Mowa tutaj głównie o meblach oraz rodzaju podłogi. 

Czy warto montować białe listwy podłogowe?

wytrzymała listwa podłogowa białaBardzo dużym zainteresowaniem cieszą się białe listwy, które stanowią wykończenie podłogi najczęściej składającej się z parkietu lub paneli. Wytrzymała listwa podłogowa biała jest gwarancją uzyskania klimatycznego i eleganckiego wnętrza. Taki model doskonale wpasuje się także w aranżacje w stylu skandynawskim i rustykalnym, a nawet glamour. Trzeba jednak pamiętać, że na kolorze białym dosyć szybko widoczny jest kurz oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia, dlatego należy regularnie czyścić powierzchnię listew, aby faktycznie prezentowały się pięknie nie tylko tuż po ich zamontowaniu. Producenci proponują przeróżne wykończenia listew oraz ich wysokości, aby klient mógł wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie pasujące choćby do stylu czy wielkości aranżowanego wnętrza. Produkty różnią się także od siebie sposobem montażu – głównie mamy tutaj do wyboru listwy montowane na klej lub specjalne śruby. W przypadku samodzielnego kładzenia tego elementu wykończenia podłogi, warto zakupić specjalne kołki, które montuje się w miejscach łączenia.

Coraz częściej klienci rezygnują z tradycyjnych listew pasujących kolorem i wzorem do wybranych paneli. Białe elementy zawsze wyglądają stylowo i pięknie, dlatego jak najbardziej warto wydać nieco więcej, aby uzyskać wymarzone wnętrze. Niejednokrotnie już sama wymiana listew sprawi, że przestrzeń zostanie odświeżona i nabierze nowego, bardziej eleganckiego wyglądu. Wcale nie trzeba od razu wymieniać całej podłogi.