spływy kajakowe bory tucholskie

Wypożyczalnia kajaków a spływy kajakowe po Borach Tucholskich

W zeszłe wakacje wybraliśmy się całą rodziną, czyli ja, mąż i nasza dwójka dzieci, na wyprawę do Borów Tucholskich. Mieszkamy w sumie niedaleko nich, a nigdy nie mieliśmy okazji ich zobaczyć, jakoś nie było nam po drodze.

Spływy kajakowe – Bory Tucholskie idealne dla dzieci

spływy kajakowe bory tucholskieTamtego lata postanowiliśmy to zmienić i wybraliśmy się w tamte okolice. Planowaliśmy też przede wszystkim skorzystać ze spływów kajakowych, które są tam szeroko reklamowane. Sami już pływaliśmy kilkukrotnie, ale nasze dzieci jeszcze nigdy. Mieliśmy więc nadzieje, że będą tez jakieś zajęcia dla najmłodszych, żeby poznały wszystkie podstawy. Na szczęście trafiliśmy bardzo dobrze. Okazało się, że wypożyczalnia kajaków koło Brdy oferuje również kursy kajakarskie i spływy. To było dla nas idealne rozwiązanie! Nasze maluchy zapisaliśmy do szkółki kajakarskiej, a sami mogliśmy udać się na spływy kajakowe na Wdę. Wiedzieliśmy, że zostawiamy je w dobrych rękach. Zaplanowaliśmy nasze spływy kajakowe bory tucholskie tak, by wrócić przed końcem zajęć dla dzieci, żeby nie musiały na nas czekać. Kiedy już wiedziały mniej więcej o co chodzi mogliśmy je zabrać ze sobą na pierwszy spływ. Wzięliśmy dwa dwuosobowe kajaki, dzięki czemu każde z nas wzięło jedno dziecko ze sobą, żeby czuły się pewnie, mając nas za sobą. Na początku jakoś im się nie bardzo te kajaki podobały, bo musiały nosić niewygodne kamizelki i cały czas siedziały w kajaku, a tylko my wiosłowaliśmy. Później jednak, kiedy załatwiliśmy im małe kajaczki dla dzieci i mogły same wiosłować to jakoś bardziej je to zachęciło, że mogły same sterować kajakiem. Nie mniej jednak nasze rodzinne spływy kajakowe nadal się odbywały.

Pod koniec naszego urlopu dzieci były już prawie doświadczonymi kajakarzami, i powiedziały, że wypożyczalnia kajaków i wszystkie zajęcia im się bardzo podobały i chciałyby to powtórzyć w przyszłym roku.