ruszta betonowe

Wyposażenie budynku do hodowli trzody chlewnej – ruszta betonowe

Odpowiednie wyposażenie budynku do hodowli zwierząt inwentarskich to podstawa dla osiągnięcia sukcesu, dlatego też należy przyłożyć do tej kwestii szczególną uwagę. Może się tu bardzo przydać lektura magazynów poświęconych hodowli zwierząt lub wypytanie hodowców, którzy stosują różne rozwiązania – ich doświadczenie w tej dziedzinie jest bardzo cenne.

Ruszta betonowe zapewniają odpowiedni poziom higieny

ruszta betonowePrzede wszystkim należy ustalić, ile i jakich prac będzie wykonywanych przez ludzi, a ile automatycznie. Warto zainwestować w takie wyposażenie budynków inwentarskich, które pozwoli nam zaoszczędzić czas, który można poświęcić dzięki temu na inne prace. Do tego ograniczy to liczbę niezbędnych pracowników, a to przynosi już realne oszczędności. Na pewno warto zadbać o dobre ruszta betonowe dla trzody i maty odkażające, które zapewniają wśród zwierząt wyższy poziom higieny niż chów ściółkowy. Przy dużym stadzie kwestia higieny jest szalenie istotna. Kolejna ważna rzecz to automatyczne systemy pojenia i karmienia zwierząt, które muszą być dla nich i dla obsługi bardzo łatwo dostępne i maksymalnie bezawaryjne. Ważne też będą takie rzeczy jak np. kojec porodowy, w którym locha może się wyprosić, a prosięta będą bezpieczne i pozostaną przy matce aż do okresu odsadzania. Kojce to wyposażenie chlewni, które czasem jest niedoceniane, ale ogranicza znacznie straty w miotach prosiąt.
Powyższe przykłady to tylko nieliczne kwestie, o które należy zadbać, jeśli myśli się poważnie o rozpoczęciu lub rozbudowaniu hodowli trzody chlewnej. Warto tu jednak wybrać najlepsze rozwiązania, ponieważ to zaprocentuje w przyszłości. „