Polerowanie lakieru

Jak powinno wyglądać polerowanie lakieru?

Ostatnio instruował mnie pewien majster od aut. Musiałem iść na praktyki, ponieważ moja szkoła to samochodówka. Nie bardzo podobał mi się ten pomysł, że będę pomagał jakiemuś wielkiemu właścicielowi zakładu samochodowego czy czegoś w tym rodzaju.

Polerowanie lakieru – dlaczego jest takie ważne

Polerowanie lakieru

To nie był do końca mechanik, bo tam zajmowano się głównie odrestaurowywaniem samochodów, o ile tak można w ogóle powiedzieć. W każdym razie było to tak zwane car spa. Starano się tam doprowadzić samochód do używalności, ale bardziej pod względem estetycznym. Nie były to samochody niesprawne, tylko po prostu zaniedbane z zewnątrz i wewnątrz. Robiono na przykład pranie tapicerki samochodowej. Pierwszy raz widziałem taki zakład w Łodzi. Tam mnie jednak przydzielono, więc nie mogłem narzekać. Musiałem zająć się tym, co do mnie należało. Denerwował mnie ten majster, bo ciągle tylko mnie pouczał, a ja jednak mimo wszystko trochę wiedziałem na temat kładzenia lakieru i generalnie renowacji. Koleś chyba myślał, że jestem kompletnym świeżakiem. Na szczęście, kiedy już przeszedłem do działania i renowacja lakieru była robiona przez nas dwóch, wspólnie, trochę się uspokoił. Zobaczył chyba, że wiem iż to jest coś innego niż samo polerowanie lakieru. Zauważył, że dobrze przeprowadzam czynności i naprawdę czynię to z należytą starannością.

Podobało mi się, że nic już nie gadał. Czasami tylko wtrącił jakąś poradę, ale była ona już bardziej rozsądna niż te wcześniejsze. Poduczył mnie trochę, co do renowacji lakieru. Dziś cieszę się, że tam poszedłem.