Jak wybrać odpowiedni drapak dla kota?

Każde zwierze ma swoje przyzwyczajenia oraz zachowania, które są uwarunkowane w jego genach i psychice. U kotów na przykład jest to drapanie. Ten odruch to całkowicie naturalna czynność, z którym właściciele zwierząt nie do końca sobie radzą.

Drapak dla kota musi być stabilny

drapak dla kotaNie każdy posiadacz kota wie, że drapanie nie jest żadną oznaką złego wychowania, a procesem, prowadzącym do zaznaczania swojego terytorium i zdzierania martwej warstwy pazura. Dlatego zamiast ganić pupila za jego zachowanie warto zainwestować w porządny drapak dla kota. Nie zdziwmy się jednak, gdy nasz czworonożny przyjaciel nie chce z niego korzystać. Na rynku dostępne są różne drapaki dla kota. Najważniejszą kwestią, jaką należy kierować się przy ich zakupie jest stabilność. Wątła konstrukcja spowoduje, że ten będzie chybotliwy, a zwierze wyczuje zagrożenie przewróceniem się i nie będzie chciało z niego korzystać. Dodatkowo drapaki dla kotów powinny być wykonane z ekologicznych i bezpiecznych dla czworonoga materiałów. W tej kwestii nie warto oszczędzać, ponieważ koty nie tylko drapią, ale też podgryzają konstrukcję. Każda substancja i materiał niewiadomego pochodzenia użyty przy produkcji drapaka może najzwyczajniej w świecie zaszkodzić. Pamiętajmy też, by drapak dla kota został umieszczony w miejscu, za którym ten przepada. W innym wypadku także nie będzie nim zainteresowany. Drapaki dla kotów wykonywane są z różnych materiałów, eksperci jednak odradzają wybieranie tych pokrytych pluszem, sztruksem czy wykładziną dywanową. Taki wybór będzie prawdopodobnie wiązał się z szybką koniecznością wymiany drapaka na nowy, dlatego lepiej zainwestować w porządniejszy, do którego kot będzie mógł się przyzwyczaić.

Ostatnią kwestią, jest strona wizualna. Drapak dla kota będzie z pewnością stał w widocznym miejscu, dlatego dobrze, by komponował się wizualnie z aranżacją mieszkania.

Więcej o drapakach na stronie https://cotec.pl