Wybór szklanej butelki

Wiele mam się zastanawia w czym podawać dziecku pokarm, kiedy skończy karmić piersią. Najłatwiejszą opcją jest zakup plastikowej butelki ze smoczkiem, ale nie jest ona ekologiczna i najczęściej po pewnym okresie użytkowania trzeba ją wymienić na nową.

Czy szklana butelka jest bezpieczna?

szklane butelki dla niemowlątRynek artykułów dla noworodków i niemowląt jest pełen produktów mniej lub bardziej potrzebnych. Przeważnie każda mama kupuje swojemu dziecku butelkę do podawania mleka, gdyż kiedy skończy karmić piersią, to będzie ona niezbędna. Później można ją zastąpić bidonem z rurką, w którym dziecko będzie piło napoje. Skupiając się na podawaniu dziecku mleka, trzeba zadecydować czy chcemy żeby to były szklane butelki dla niemowląt czy popularne plastikowe. Zaletą szklanych jest fakt, że mogą służyć przez cały okres karmienia, pod warunkiem, że się wcześniej nie rozbije. Są one wykonane ze szkła boro krzemianowego, a smoczki są zrobione z organicznego kauczuku, co stawia je na pozycji całkowicie naturalnych produktów. Butelkę wystarczy dokładnie umyć i wyparzyć wrzątkiem, aby była gotowa do użytku. Na zewnętrznej stronie posiada praktyczną miarkę, która ułatwia odmierzanie płynu. Są one dostępne w wersji dla noworodków i niemowlaków, a różnią się pojemnością i rozmiarem smoczka. Szklana butelka jest całkowicie bezpieczna, choć kiedy dziecko samo będzie z niej piło mleko, to trzeba je kontrolować, aby jej nie upuściło. Choć szkło z jakiego jest ona wykonana jest trwałe i odporne na uszkodzenia, to zawsze może dojść do jej uszkodzenia.

Butelki dla niemowląt można myć ręcznie lub w zmywarce oraz można w nich podgrzewać płyn w kąpieli wodnej lub specjalnym podgrzewaczu. Cena takiej butelki jest znacznie wyższa niż plastikowy model, ale jedna wystarczy na cały okres karmienia.