Wybieramy dobrą herbatę na sen

Zarówno konopie, jak i inne produkty bogate w kannabinoidy od lat cieszą się rosnącą popularnością. Warto korzystać z takich darów natury, zamiast stosować dużą ilość leków, często wywołujących efekty uboczne. Jednym z popularniejszych produktów konopnych staje się herbata konopna. Czy warto ją pić? A także, jakie ma najważniejsze właściwości oraz przeciwwskazania dotyczące spożywania.

Stosujemy herbatę konopną

herbata konopna na senDostępna na rynku herbata konopna jest robiona z liści, które wcześniej zostały odpowiednio przygotowane poprzez suszenie. W jej składzie znajduje się sporo przeciwutleniaczy chroniących przed działaniem stresu oksydacyjnego oraz niszczeniem drobnych komórek organizmu. Smak herbaty jest raczej słodki, dlatego można ją pić jako dodatek do innych potraw albo po posiłku. Dodatkowo wyróżnia się miodowym kolorem. Skutecznym rozwiązaniem jest herbata konopna na sen. Niewyspany człowiek jest rozdrażniony oraz znacznie gorzej wykonuje swoje codzienne obowiązki. Picie herbaty konopnej pomaga w zaśnięciu, utrzymaniu głębokiego snu oraz ogólnie poprawia jego jakość. Z tego właśnie powodu wiele osób, które miały, nawet przez lata, problemy ze snem, coraz częściej decyduje się na skorzystanie z tej naturalnej metody. Istotnym aspektem jest także prawidłowy sposób parzenia herbatki konopnej, który jest zbliżony do parzenia tradycyjnej, zielonej herbaty.

Jedną łyżeczkę produktu należy umieścić w naczyniu i zalać 200ml wody o temperaturze wynoszącej od 80 do 85 stopni Celsjusza. Nie zaleca się parzenia wrzącą wodą. Po odczekaniu 5 minut należy oddzielić liście od roztworu i w razie takich preferencji smakowych dodać miód czy tłuszcz roślinny. Można także pić herbatkę z innymi dodatkami, jak na przykład ulubione zioła czy owoce, które nadadzą herbacie wyjątkowy smak.