panele słoneczne

Własna produkcja prądu i panele słoneczne

Własny dom stanowi idealne miejsce do zastosowania całkowicie ekologicznych technologii. Można wybudować budynek w standardzie pasywnym, zastosować rekuperację i niezwykle wydajne źródła ciepła.

Panele słoneczne i pozyskiwanie prądu

panele słoneczneTaka sytuacja to również idealny moment, by zastosować panele słoneczne do domów pasywnych, które produkują prąd. Uzyskanie własnej energii zapewnia całkowitą niezależność, a co ważne, sprawia, że mniej zanieczyszczeń pochodzących ze spalania węgla trafia do atmosfery. Własna elektrownia słoneczna stanowi gwarancję dostępu do prądu w każdej sytuacji, nawet wtedy, gdy w ogólnokrajowej sieci z jakiegoś powodu energii zabraknie. Przyczyny awarii mogą być prozaiczne- nawet zwykła wichura jest w stanie uszkodzić linie wysokiego napięcia. Dlatego alternatywa w postaci paneli, lub własna elektrownia wiatrowa są w stanie zabezpieczyć mieszkańców przed takimi komplikacjami. Dodatkowo, energia pochodząca z odnawialnych źródeł, jak słońce lub wiatr, jest całkowicie ekologiczna. Panele i wiatraki nie wytwarzają tlenku węgla, nie potrzebują wielu ton wody do chłodzenia, nie produkują popiołu, który należy składować. Sprawia to, że tego typu elektrownie produkują prąd taniej, niż tradycyjne, zużywające paliwa kopalne. W cenie produktu finalnego nie trzeba po prostu uwzględniać wydatków przeznaczonych na ochronę środowiska. Panele fotowoltaiczne są niezwykle wydajne, a czas ich eksploatacji przewidziano na nie mniej, niż 30 lat. Nie posiadają żadnych elementów wirujących, lub wymagających wymiany ze względu na zużycie.

Ich ogromną zaletą jest łatwa możliwość skalowania instalacji, co oznacza, że jeżeli zapotrzebowanie na prąd rośnie, wystarczy dołożyć odpowiednią ilość elementów. Konieczne jest jedynie znalezienie odpowiednio nasłonecznionego terenu, jednak w naszej szerokości geograficznej nie jest to trudne.