soczewka kontaktowa

Wizyta u okulisty – soczewka kontaktowa

Ostatnio coraz bardziej męczy mnie długa praca przy komputerze. Oczy są coraz częściej zaczerwienione i przesuszone. Koleżanka powiedziała, że może to być początek jaskry. Poradziła więc, aby uniknąć poważnych konsekwencji udać się do lekarza specjalisty. Postanowiłam więc dłużej nie zwlekać i udać się do okulisty.

Soczewka kontaktowa czy zawsze jest konieczna?

soczewka kontaktowaW Internecie dowiedziałam się, że do takiej wizyty potrzebne jest specjalne skierowanie. Udałam więc się do lekarza ogólnego. Pani doktor była bardzo niemiła i zapowiedziała, że takiego skierowania mi nie wyda, gdyż nic mi nie jest. Zaleciła aby kupiła krople do oczu i poszła do domu. Ja jednak nadal nie byłam przekonana, znajoma która nosi soczewki kontaktowe poinformowała mnie, że nie leczone wady wzroku powodują ich pogłębianie się. Postanowiłam więc iść do prywatnie na wizytę lekarską. Umówić się było trudno. Dobry lekarz ma bowiem bardzo długi czas oczekiwania na wizytę. Po długich negocjacjach udało mi się umówić na długo wyczekiwaną wizytę. Wizyta odbyła się we wtorek. Pan doktor, który mnie przyjął był bardzo uprzejmy, nie tak jak tamta Pani doktor. Powiedział, że w moim wypadku krople nic nie pomogą i konieczna będzie soczewka kontaktowa. Podobno z wiekiem oczy się niszczą i tak też stało się u mnie. Zastanawiam się czy potrzebuje, aż tak drastycznych zmian. Jest to spora inwestycja już sam płyn do soczewek kosztuje bardzo dużo. Wydaje mi się, że lepiej będę wyglądać w okularach. Nie wiem jednak czy można je nosić cały czas. Sporą wadą może być ich ciężar, jednak według mnie wyglądają gustownie.

Co innego soczewki, wydaje mi się że są ciężkie w użytkowaniu. W dodatku mogą wysuszać oko co jeszcze bardziej je podrażni, a właśnie od tego moje problemy się zaczęły. Tak więc długo nie zwlekając udałam się do apteki i zakupiłam krople i soczewki, które polecili mi lekarze. Różnica jest widoczna od razu. Czuje się już lepiej.

Źródło

http://e-soczewki.pl/