Osuszanie murów

Walka z wodą czyli osuszanie murów

Witam serdecznie. Właśnie szwendam się po internecie i szukam rozwiązania na problem z moim budynkiem, który nie daje mi spokoju. Co prawda chodzi o budynek gospodarczy, a konkretniej to garaż, ale odpadanie tynku z powodu wielkiej wilgoci już mocno dało mi się we znaki.

Osuszanie murów i izolacja będzie potrzebna

Osuszanie murówNajbardziej interesuje mnie hydroizolacja fundamentów, ponieważ to one przekazują wodę do ścian i w ten sposób powstaje wilgoć. Jest ona tak duża, że osuszanie murów nic nie daje. Dużą uwagę skupia na mnie izolacja przeciwwodna, którą wykonuje się nowoczesnymi metodami. W przypadku kiedy budynek nie został w czasie budowy odpowiednio zabezpieczony, można wprowadzić coś takiego, co zwie się izolacja pionowa. Tę metodę zwie się także iniekcją strukturalną. Czytając coraz więcej o takiej metodzie, powiem szczerze, to coraz bardziej mi się ona podoba i przemawia do mnie. Sens wszystkiego polega na wstrzyknięciu do murów specjalnych substancji, za pomocą specjalnie wywierconych wcześniej otworów. Teraz moim problemem jest wybór czy takie zadanie zlecić firmie, która to wykonuje i zna się na tym, czy spróbować zakupić środek na własną rękę i porobić wszystko samemu. I to już nie chodzi o finanse, tylko o poprawność i fachowość wykonania. Życie nauczyło mnie już wielokrotnie, że wiele rzeczy najlepiej jest zrobić samemu, wówczas wiesz, iż zrobiłeś to dobrze. Nierzadko poprawiałem coś po fachowcach w wielu dziedzinach, którzy wykonywali dla mnie jakieś zlecenie. I w tym wypadku głęboko wierzę w swoje umiejętności. Za pomocą internetu dużo się dowiedziałem i myślę że lekko dam radę wywiercić otwory w fundamencie pod kątem 30°. To żaden problem przy dobrym sprzęcie wiertarskim. Dobre wiertła na SDS i będzie szło jak w maśle. Największym pytaniem jest dla mnie środek, który w te otwory należy wpuszczać. I tu trochę się obawiam, że jak będę chciał ten środek dostać jako tylko sam produkt, mogę mieć problem. Patrząc po internecie widzę, że środki takie są często jakoś dziwnie nazywane i raczej trzeba zamówić od razu firmę wykonującą tę usługę.

Cóż, poszperam jeszcze po necie, może jeszcze coś znajdę, może coś umknęło mi z uwagi. A najwyżej wezmę do tego zadania firmę i będę się przypatrywał, aby to co do nich należy, wykonali co najmniej poprawnie.

Więcej o izolacji oraz osuszaniu murów można znaleźć na: http://aktywbud.pl