windykacja

W przypadku natrętnych lokatorów – windykacja

Wielu wynajmujących mieszkania, zmaga się z problemem nieuczciwych lokatorów, którzy robią wszystko, oby tylko nie płacić czynszu. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że choć prawo w pewien ich chroni i nie łatwo jest takich lokatorów szybko eksmitować, to łatwiej jest odzyskać pieniądze, jakie są winni wynajmującemu.

Skuteczna windykacja to podstawa

windykacjaWystarczy jedynie skorzystać z pomocy takiej firmy windykacyjnej, jak Obligum. Jeśli lokatorzy nie płacą od kilku miesięcy, pracownicy firmy pomogą podjąć takie kroki prawne, by pieniądze jak najszybciej udało się odzyskać. Niestety, w większości przypadków nie udaje się uniknąć procesów sądowych, które mogą potrwać kilka miesięcy. Z drugiej jednak strony, postępowanie sądowe zazwyczaj skutecznie zniechęca niechcianych najemców, którzy poszukują innego lokum. Jeśli nieuczciwymi najemcami nie są rodziny wielodzietne, które borykają się z poważnymi problemami finansowymi, ale młodzi ludzie, chcący uniknąć odpowiedzialności, zadłużeni łatwo udaje się odzyskać.
Poważnym problemem okazuje się jednak odzyskanie należności za ewentualne zniszczenia, których dokonali trudni lokatorzy, jeśli najemca nie zabezpieczy się poprzez wykonanie zdjęć przed dokonaniem szkody i po. Taki fotograficzny lub audiowizualny zapis jest bowiem dowodem w sądzie, który może zdecydować o przyznaniu wyższej kwoty na rzecz powoda.

Firma windykacyjna miałaby więc możliwość odzyskania nie tylko zadłużenia z tytułu czynszu, ale także pozostałych kwot. Obligum to skuteczna windykacja. Firma ta bowiem dba o skuteczne układanie się z dłużnikiem, by odzyskanie długów trwało jak najkrócej, ale przede wszystkim, aby udało się odzyskać całą kwotę.