W jaki sposób usunąć gruz?

Podczas remontu mieszkania lub lokalu usługowego warto zatroszczyć się o odbiór gruzu i śmieci. Obok tradycyjnych kontenerów popularnością cieszą się nowsze i równie wygodne rozwiązania. Mowa tu o workach na gruz i śmieci typu big-bag. To specjalne wory przystosowane do odbioru odpadów po remoncie lub przeprowadzce.

Odbiór worków typu big-bag

rozładunek big-bagZgodnie z przepisami sanitarnymi i porządkowymi, każdy, kto wykonuje remont lub usuwa większe ilości gabarytowych śmieci, musi na własny koszt zatroszczyć się o ich odbiór. Klasyczny rozładunek big-bag polega na odbiorze worka z gruzem. Taką usługę wykonują najczęściej firmy obsługujące remonty i budowy. To właśnie przy pracach remontowo-budowlanych, powstaje najwięcej gabarytów. Nie wolno ich mieszać z pozostałymi śmieciami. Zwykłe odpady można segregować i wrzucać do wyznaczonych pojemników. Jednak gruz i elementy pozostałe po remoncie i budowie, np. rury, dachówki, przewody elektryczne, musza być rozładowane zgodnie z procedurami. Łatwy w użyciu i pojemny worek typu big-bag, nadaje się do mniejszych remontów. Jest alternatywą dla dużych i h kontenerów metalowych. Plusem worka big-bag jest szybki rozładunek. Wiele firm budowlanych posiada własne worki i płacą jedynie za ich rozładunek po wykonaniu usługi i zapełnieniu big-bagu. W tym celu warto korzystać z rozładunku gruzu oferowanego przez solidne firmy z doświadczeniem i certyfikatami.

Posiadanie większych gabarytów wymaga ich systematycznego usuwania. Worki nazywane big-bag z języka angielskiego, to nowoczesny sposób na oddawanie gruzu, gabarytów i śmieci. Big-bagi można wynająć lub zakupić po korzystnej cenie. Jedynym obowiązkiem właściciela jest zadbanie o rozładunek gruzu z worka typu big-bag. To optymalna usługa dla firm remontowych i osób fizycznych.