filtry wody

Uzdatnianie wody jako działanie miasta

Od kiedy zmieniły się władze w moim mieście zaczęło się zmieniać wiele rzeczy. Widać, że nowy prezydent bardzo się stara, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Pojawiły się nowe chodniki., załatano dziury w drogach, miała zostać zorganizowana jakaś impreza masowa czy festyn.

Filtry do wody to sposób wielu miast na uzdatnianie wody

filtry wodyPojawił się też pomysł z naszymi miejskimi wodociągami. Wszyscy mieszkańcy narzekają, ze odwrócona osmoza nie działa i woda nadal jest paskudna. Czuć w niej sam chlor. Widocznie potrzebne jest bardzo silne uzdatnianie wody, żeby nawała się ona do spożywania. Jednak i tak moim zdaniem lepiej jest nie pić tej wody. Nawet mycie się w niej jest nieciekawe, bo skóra się wysusza, ale przecież nie będę polewać się wodą mineralną z butelki. Konieczne było podobno odżelazianie wody w naszych wodociągach, co ponoć miało jakiś tam wpływ na wodę z kranu. Jednak każdy z nas i tak działał an własną rękę, jeśli chodzi o zmiękczanie wody, czy o przetwarzanie ją do spożywania. Wiele osób kupowało wodę butelkowaną w wielkich butlach, lub gotowało jej więcej, żeby była też chłodna do picia, ale przegotowana. Często stosuje się też filtry do wody, które sama używam. Władze miasta nareszcie zrozumiały, że prośby mieszkańców o ,,naprawienie” naszej wody nie są bezpodstawne. Ponoć mają oni coś tam zmienić, żeby woda była lepsza i mniej chlorowana. Wszyscy się bardzo cieszymy z tego powodu. Może dzięki temu te filtry do wody nie będą potrzebne, albo przynajmniej nie będą się tak szybko niszczyły, jak z tą wodą.

Mam nadzieję, ze nie są to tylko obietnice po wyborach, tylko faktycznie coś z tym zrobią. Uzdatnianie naszej wody na pewno jest absolutnie konieczne.