Usunięcie graffiti krok po kroku

Zapewne niejednokrotnie spotkaliśmy się z przykrym faktem graffiti na szybie naszego auta, mieszkania bądź innego miejsca. Musimy je wtedy usunąć, jeżeli nie chcemy, aby dane miejsce wyglądało niechlujnie. Najczęściej zajmują się tym profesjonalne firmy, jednak warto znać kroki postępowania w takim przypadku.

Jak skutecznie usunąć graffiti z szyby?

usuwanie graffiti z szybRosnąca złość i bezradność, gdy po raz pierwszy, a tym bardziej kolejny, ujrzymy na naszej szybie graffiti. Zastanawiamy się wtedy jak wygląda usuwanie graffiti z szyb, jednak najczęściej zajmują się tym specjalne firmy. Mimo wszystko warto zapoznać się z procesem usuwania niechcianego wandalizmu. Praca rozpoczyna się od szlifowania szyby, aby dotrzeć do warstw, w którą spray wchłonął. Kolejnym etapem będzie przygotowanie szyby do polerowania. Oznacza to, iż wcześniejszy szlif musimy maksymalnie wygładzić, abyśmy mogli rozpocząć proces polerowania. Kiedy uporamy się z tym krokiem przychodzi czas trzeciego etapu, w którym zabieramy się za polerowanie szła. Dzięki temu uzyskamy przezierność. Pamiętajmy, aby szybę polerować przeznaczoną do niej pastą polerską. Wydawałoby się, iż to ostatni element pracy, jednak dla uzyskania maksymalnie najlepszego efektu dobrze jest skorzystać z wysokowydajnej polerki. Po tych zabiegach szyba odzyskuje swój dawny wygląd. Okazuje się, iż jest to nieco tańszy proces od samej wymiany szyby, dlatego warto się zainteresować tym tematem.

Często graffiti na szybach kojarzy się z wymianą szyby, jednak okazuje się, iż sam zabieg usuwania sprayu z powierzchni szklanej może być tańszy. Powinniśmy zatrudnić do tego profesjonalną firmę specjalizującą się w tego typu naprawach, aby uzyskać najlepsze efekty, jednak możemy spróbować wykonać pracę na własną rękę.