trener osobisty

Trener osobisty i przygotowanie motoryczne przed sportem

W dzisiejszych czasach bardzo modne stały się wszystkie formy aktywności fizycznej, które można uprawiać w grupie. Znacznie raźniej i przyjemniej uprawia się bowiem sport razem z innymi ludźmi. Wtedy można się nawzajem motywować i wspierać, osiągając finalnie zdecydowanie lepsze efekty.

Trener osobisty powie, jak przyzwyczaić się do ruchu

trener osobistyOczywiście radość z takiej aktywności fizycznej również jest o wiele większa, jeżeli uprawiamy ją z innymi. Właśnie dlatego tak wiele osób szuka sposobu na to, aby móc rozwijać swoje ciało podczas sportów grupowych. Popularna w dzisiejszych czasach jest więc piłka nożna, siatkówka, czy nawet tenis. Takie gry dostarczają bowiem wiele emocji jak również rozrywki, która świetnie wpływa na nasze samopoczucie i pozwala nam się zrelaksować. Dzięki temu możemy zapomnieć o wszystkich problemach dnia codziennego, czy wyładować się po pracy. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się od razu zabierać za uprawianie takiego sportu. Godzinny mecz piłki nożnej czy partyjka tenisa, mogą być bowiem niezwykle meczące, nawet dla doświadczonych zawodników.
Tym bardziej więc osoba, która przez długi czas nie miała styczności z jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym, nie powinna się za niego, w takiej formie, zabierać. Potrzebne jest bowiem najpierw odpowiednie przygotowanie motoryczne, które pozwoli na to, żeby organizm przyzwyczaił się do ruchu. Dzięki temu uniknie się bowiem tak zwanego „szoku”, który bardzo często występuję, przy nagłym rozpoczęciu wysiłku fizycznego. Jego skutkami są najczęściej naderwane ścięgna, bądź przeciążone mięśnie, które skutecznie wykluczają z dalszego sportu. Zanim więc damy się znajomym namówić na regularne mecze piłki nożnej, czy siatkówki, powinniśmy o siebie zadbać. Każdy trener osobisty Kraków powie, że w takim przypadku najlepszy będzie trening funkcjonalny.

Zakłada on bowiem prace bez żadnych przyrządów, bądź obciążeń. Nie szokuje więc organizmu w taki sposób i można stopniowo wrócić do formy. Nie stanowi to najmniejszego problemu.