Torby na zakupy

Każdy z nas robi zakupy przynajmniej kilka razy w tygodniu. Najczęściej kupujemy artykuły spożywcze, które sprzedawcy często pakują do worków foliowych, albo papierowych torebek. Aby to przynieść do domu, potrzebujemy większej siatki.

Z czego są wykonane torby zakupowe?

torba na zakupyJuż od wielu lat jest głośno w mediach na temat szkodliwego wpływu worków foliowych na nasze środowisko, dlatego zaczyna się odchodzić od ich stosowania. Bardziej ekologiczne są papierowe torebki, lub specjalne siatki produkowane z materiałów biodegradowalnych. Alternatywą dla reklamówek jest torba na zakupy, która może być wykonana z materiałów lnianych, z grubej bawełny, czy z każdej innej tkaniny, która nadaje się do wielokrotnego użytku. Założeniem takiej torby jest możliwość użycia jest przez kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy. Jest ona przyjazna środowisku i wystarczy mieć taką jedną, lub dwie, aby pomieścić wszystkie zakupy. Torby mają do wyboru krótkie uszy do trzymania w ręce, lub długie umożliwiające założenie jej na ramię. Jej wygląd nie musi być nudny i szary, bo materiały są barwione i nadrukowywane są na nich przeróżne motywy. Taka torba może być elementem stroju, bo w ostatnim czasie nawet sklepy odzieżowe zaczęły takie produkować ze swoim logo. Możemy ją schować w torebce, wsadzić do kieszeni, czy do plecaka, bo po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca. Możemy ją prać w pralce w razie zabrudzenia. Jej cena zależy od modelu, firmy, która ją wyprodukowała i wielości. Najczęściej kosztują od piętnastu do czterdziestu złotych.

Torba jest bardzo pojemna i pomieści kilka kilogramów zakupów. Idąc na zakupy, możemy ją mieć zawse przy sobie, dzięki czemu nie będziemy potrzebowali foliowych reklamówek, które szkodzą naszemu środowisku. Są bardzo estetyczne i modne.