Terminal płatniczy w biznesie

W handlu obowiązują przede wszystkim dwie formy rozliczenia. Jest to gotówkowe i bezgotówkowe rozliczenie należności względem sprzedawcy. Ostatnimi czasy popularnym sposobem jest płacenie kartą płatniczą, lub kredytową.

Jak działa terminal płatniczy?

terminale płatnicze cenaCoraz rzadziej nosimy ze sobą większą gotówkę, bo bezpieczniej mieć przy sobie małą kartę, którą zapłacimy prawie wszędzie. W kiosku, na stacji benzynowej, w kasie biletowej, czy w sklepie spożywczym, spotkamy terminal. Mniejsze kwoty możemy regulować zbliżeniowo, a większe, najczęściej powyżej pięćdziesięciu złotych, musimy potwierdzić kodem PIN. Ogólnie dostępne terminale płatnicze cena ich jest zależna od modelu jaki wybierzemy. Im prostsze urządzenie i mniej dodatkowych funkcji, tym mniej za nie zapłacimy. Na pewno musi posiadać funkcję płatności zbliżeniowej i tradycyjnej na kod po przejechaniu kartą przez czytnik magnetyczny. Terminal jest połączony z kasą i momencie wpisania na nim kwoty płatności, naciskamy ok i zbliżamy kartę do ekranu, lub przejeżdżamy nią przez czytnik. Jeżeli transakcja zostanie zaakceptowana, to terminal wyda z siebie pewien dźwięk potwierdzający płatność. Terminale płatnicze są tak zaprogramowane, że każda kwota powyżej pięćdziesiąt złotych będzie wymagała podania kodu PIN na klawiaturze. Możemy go podłączyć do drukarki i zrobić wydruk zestawienia płatności za cały dzień, albo nawet cały miesiąc. W zależności od rodzaju handlu jaki prowadzimy, możemy nabyć terminal stacjonarny, mobilny i przenośny.

Terminale dziś są tak popularne jak kasa. Wszędzie tak gdzie klient musi zapłacić za towar, lub usługę, dostępne są płatności bezgotówkowe. Prosty terminal, kupimy najtaniej przez internet w cenie niecałych dwustu złotych i spokojnie wystarczy nam na kilka lat użytkowania.