Tapety ścienne czy malowanie – co wybrać?

Przy wykańczaniu ścian zasadniczo do wyboru mamy dwie opcje; ściany można albo pomalować, albo też wytapetować. Na jakie rozwiązanie jednak lepiej się zdecydować i które z nich jest bardziej praktyczne? W zasadzie to zależy.

Tapety ścienne czy malowanie ścian- wady i zalety

tapety ścienneJeszcze nie tak dawno temu tapet praktycznie się nie używało z racji tego, że rozwiązanie to uznawano za niepraktyczne i nieco przestarzałe. Obecnie jednak coraz więcej osób wraca do tapet. Co jedna w rzeczywistości jest lepsze tapety czy malowanie? Zasadniczo zależy to od tego jakie są nasze oczekiwania, jak i od tego w jakim stanie są ściany w mieszkaniu czy też domu. Tapety ścienne to przede wszystkim dobre rozwiązanie, jeśli mamy popękane ściany, wówczas nie będzie problemu z ukryciem uszkodzeniem. Nie oznacza to jednak, że do gładkich ścian tapety się nie nadają. Z powodzeniem można je także stosować i w takim przypadku, jednak wówczas należy mieć świadomość tego, że choć obecnie tapety się kładzie zdecydowanie łatwiej, to nadal malowanie jest prostsze i mniej pracochłonne. Jeśli chodzi o praktyczność, to zasadniczo jeśli wziąć pod uwagę tapety zmywalne, to zarówno wytapetowane ściany jak i te pomalowane, będą bardzo trwale jak i łatwe do utrzymania w czystości. Ostatnią kwestią jaką należało by porównać jest koszt. Cena tapet ściennych bywa bardzo różna w zależności od tego z czego zostały wykonane jak i tego jak prezentują się pod względem wizualnym, niemniej również cena farb do malowania ścian jest różna, a co za tym idzie można powiedzieć, że cena tapety ściennej jest porównywalna do dobrej jakościowo farby do malowania ścian.

Zarówno tapety ścienne jak i farby do malowania ścian mają swoje wady jak i zalety. Nie da się jednak wskazać, które rozwiązanie jest lepsze, wszystko zależy od specyfiki mieszkania jak i oczekiwań samych domowników.

Więcej znajdziesz na http://www.wyjatkowetapety.pl