zakładanie ogrodów

Tani dom a zakładanie ogrodów

Razem z mężem długo szukaliśmy domu do kupna. Chcieliśmy by to było coś dużego bo mamy liczne potomstwo; dwie córki i dwóch synów. I oczywiście musiał mieć duży ogród żeby dzieci miały się gdzie bawić wiosną i latem.

Zakładanie ogrodów to trudna sprawa

zakładanie ogrodów Oprócz tego jedynym wymaganiem był obszar. Śląsk jest nam bardzo bliski, mamy tu wielu przyjaciół i rodzinę więc nie chcieliśmy mieszkać poza. W końcu udało nam się znaleźć coś fajnego. Cena była bardzo okazyjna. Jednak okazało się, że dom i ogród są w strasznym stanie. Mimo to zdecydowaliśmy się na kupno. Wspólnie z dzieciakami wyremontowaliśmy pokoje. Dzieci były bardzo szczęśliwe bo mogły pomalować je na kolor jaki tylko by chcieli. Oczywiście córeczki miały różowe pokoje a chłopcy niebieskie i zielone. Po wyremontowaniu każdego pomieszczenia przyszedł czas na ogród. Zakładanie ogrodów to trudna sprawa. Ja oraz mąż znaliśmy się tylko na pielęgnacji. Musieliśmy powierzyć to zadanie specjaliście. Znaliśmy pewną osobę, która by sobie z nim poradziła. Projektowanie ogrodów to jego wielka pasja. Umie zaradzić nawet najcięższemu przypadkowi. Skontaktowaliśmy się z nim i poprosiliśmy o pomoc. Zgodził się i dwa dni później przyjechał do nas. Mój ogród po jego pracy był nie do poznania. Stworzył naprawdę coś pięknego. Podzielił ogród na trzy części. Jedna do zabaw dla dzieci, druga do odpoczynku i relaksu a trzecia to był obszar dla kwiatów i krzewów.

Dzięki temu nie musiałam się martwić o moje rośliny. Były bezpiecznie rozdzielone. Dzieci także nie miały możliwości by zrobić sobie krzywdę.

Więcej o ogrodach na stronie http://zielonewariacje.pl