tablice interaktywne

Tablice interaktywne – praktyczna nauka

Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, że człowiek o wiele lepiej przyswaja wiedzę, kiedy uczy się w sposób praktyczny. Teoria jest bowiem niezwykle potrzebna, jednak nie pozwala ona na zrozumienie tematu. Jest to w dzisiejszych czasach wielki problem szkolnictwa, z którego nie jest łatwo wybrnąć.

Tablice interaktywne tylko w prywatnych szkołach

tablice interaktywnePotrzeba bowiem wielkiego budżetu na to aby przystosować placówki oświatowe do praktycznego trybu nauki. Nowe meble szkolne, tablice interaktywne i pomoce naukowe są bowiem niezwykle drogie, a większość placówek oświatowych ma bardzo ograniczony budżet. Często więc nauczyciele muszą kombinować na własną rękę, jak przekazać uczniom niezbędną im wiedzę. Jest to jednak ciężkie zadanie, szczególnie przy przedmiotach takich jak chemia, fizyka czy biologia. Nauczyciele, którzy ich uczą często muszą się opierać więc tylko i wyłącznie na teoretycznej wiedzy, która szybko nudzi uczniów. W dzisiejszych czasach są oni bowiem przyzwyczajeni do tego, że wszystko podaje się im w formie graficznej. Jest tak, ponieważ codziennie korzystają oni z tabletów, komputerów i telefonów komórkowych z dostępem do internetu. Wszystko więc, co ma prostą, pisemną formę jest dla nich po prostu nudne. Dlatego tak ważne są pomoce dydaktyczne chemia czy fizyka. Pozwalają one bowiem nauczycielom na zainteresowanie uczniów danym przedmiotem i pokazanie im jak fascynująca może być nauka.

Właśnie dlatego, że w większości placówek oświatowych pomoce naukowe chemia, to tylko marzenie kadry pedagogicznej, młodzi ludzie szybko zrażają się do tych przedmiotów. Nic dziwnego więc, że uważają je za nudne, a naukę w tej dziedzinie za mordęgę. Myślą więc tylko o tym, żeby zaliczyć dany przedmiot, a nie się w nim rozwijać.