Smaczny olej pestek dyni

Wiele osób obawia się stosowania olejów w diecie, bo są kaloryczne. Jednak w diecie kalorie są potrzebne, bo są naszym paliwem, którego potrzebujemy każdego dnia. Jednak muszą to być zdrowe kalorie pochodzące z dobrych źródeł.

Jakie oleje spożywać?

olej z pestek dyni gdzie kupićWybór właściwego oleju może sprawiać nieco kłopotliwy, bo rodzajów jest mnóstwo. Żeby wybrać odpowiedni, przede wszystkim trzeba wiedzieć na jakie się dzielą i jakie mają zastosowanie. To co najważniejsze to to, że dzielą się na rafinowane i nierafinowane. Te pierwsze można stosować do smażenia, pieczenie i gotowania, ponieważ mają wysoką temperaturę dymienia. Natomiast nierafinowane są w stu procentach naturalne i tłoczone na zimno, przez co trzeba je spożywać na surowo. Na każdym oleju jest napisane do jakiej grupy się zalicza, zatem każdy zdobędzie taką wiedzę. Resztę informacji na temat właściwości poszczególnych rodzajów dowiemy się w internecie lub na stronach producenta. Na pewno warto mieć w domu oliwę z oliwek i olej z pestek dyni gdzie kupić dowiemy się w sieci. Oczywiście zawsze najniższe ceny będziemy mieli w sklepach internetowych i też tam znajdziemy największy wybór olejów i oliw. Od wieków olej z pestek dyni jest nazywany „zielonym złotem”, ponieważ jego cenne składniki znacznie przewyższają inne gatunki olejów. Jest on bogatym źródłem witaminy A, C, E i D oraz z grupy B. Zawiera również takie pierwiastki jak cynk, żelazo, magnez i fosfor. Może być stosowany przez dzieci, dorosłych i seniorów jako dodatek do sałatek.

Przeważnie w każdym sklepie spożywczym lub ze zdrową, ekologiczną żywnością znajdziemy olej z pestek dyni. Pomimo wysokiej ceny, jest często wybierany, ponieważ stanowi doskonałe uzupełnienie diety w cenne i wartościowe składniki dla naszego organizmu.