Skuteczny i dyskretny sposób na samoobronę

Narzędzia do samoobrony zawsze wzbudzają pewną ciekawość. Na ich posiadanie, w przeciwieństwie do broni palnej, nie potrzebujemy specjalnego pozwolenia co sprawia, że są zdecodowanie bardziej dostępne. Ich głownym celem jest obezwładnienie napastnika, co daje nam czas na ucieczkę, czy wezwanie pomocy lub odpowiednich służb. 

Skuteczne unieszkodliwienie agresora dzięki paralizatorowi 

paralizatorTo niewielkie, mieszące sie w dłoni urządzenie to tak naprawdę generator prądu o bardzo wysokim napięciu, ale nieskim natęzeniu. Powoduje to, że paralizator obezwładnia system nerwowy napastnika, sprawiając mu bół mięsni, oszołomienie, uczucie strachu i dezorientację. Aby skutecznie porazić osobę, wystarczy przystawi paralizator na około 2-3 sekundy do jej ciała. Ważnym faktem jest, że paralizatory działają również przez ubrania, nawet grube kurtki, co czyni je uniwersalnymi. Istnieje kilka wariatów tego narzędzia. Głowną cechą na którą trzeba zwróić uwagę jest moc ( od 500 000 V do 2 000 000V) oraz obecność dodaktowych funkcji jak na przykład: wbudowany ładunek z gazem pieprzowym. Pozwala nam to zwiększych wachlarz naszej obrony, jak również unieszkodliwić przeciwnika na dłużej.  Aby być pewnym, że atakujący nas człowiek zostanie unieszkodliwiony, należy upewnić się, że broń została dociśnięta mocno do jego ciała, gdyż wówczas zwiększamy ładunek, jakim razimy napastnika. Warto nadmienić, że paralizatorem nikogo nie zabijemy. Jedynym przypadkiem, gdy paralizator może spowodować zagrożenie życia jest użycie go na osobie chorej na padaczkę lub wszczepionym rozrusznikiem serca. 

Na zakup paralizatora, nie potrzebujemy pozwolenia. Aby go nabyć, wystarczy kupić go w sklepie lub zamówić przez internet. Nie mniej jednak, należy pamiętać, że nie uzasadnione użycie może wiązać się z konsekwencjami prawnymi. W przypadku, gdy działamy w obronie własnej, mamy pełne prawo go użyć.