Skuteczna chemia basenowa

 

Bezpieczeństwo na basenie nie oznacza tylko zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom, zagrażającym życiu, ale też higienę. Brak zachowania odpowiednich środków ostrożności może doprowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Dotyczy to każdego zbiornika wodnego, przeznaczonego do użytku dla ludzi. Zarówno publiczne baseny, jak i te prywatne, zewnętrzne, powinny stosować odpowiednią chemię basenową.

Chlorowanie wody w basenach

granulat ph do basenuNa rynku jest wiele środków do odkażania wody basenowej. Który z nich jest najlepszy? Odpowiedź może nie być tak jednoznaczna, jak się wydaje. Najważniejsze jest, by środek chemiczny, po zastosowaniu, pozostawiał wodę z odpowiednim ph. Wskaźnik ph dla wody basenowej, w której przebywają ludzie, powinien wynosić 7,0-7,4. Gdy woda utrzymana jest w tym zakresie, nie wystąpią żadne przykre skutki w postaci podrażnień błon śluzowych oraz woda będzie wolna od bakterii. Środki higieniczne mają różne postacie- granulat ph do basenu jest najpopularniejszym z nich i najszybciej działającym przez swój kształt i właściwości. Szybko rozpuszczający się granulat obniża ph wody i stabilizuje jego poziom, by utrzymywać stale zdatną do kąpieli wodę. Zbyt wysokie lub niskie ph może powodować korozję metalowych części lub wytrącanie się z wody wapna. Ilość użycie produktu zależy od twardości wody, którą należy zmierzyć przed zastosowaniem chemii. Zaletą granulatu jest też to, że nie pozostawia na powierzchni wody osadów.

Taki granulat jest jak najbardziej polecany dla właścicieli przydomowych brodzików z wodą – najłatwiej zadbać o basen o mniejszej powierzchni i prywatnym zastosowaniu. Przed rozpoczęciem sezonu letniego należy pamiętać, aby zastosować cięższą chemię w postaci chloru „szoku”, który skutecznie przygotuje naszą nieckę do długich i przyjemnych kąpieli.