Skręcanie elementów schodów za pomocą torxów

W trakcie wykonywanie jakiegokolwiek remontu niezbędne jest używanie różnego rodzaju wkrętów niezbędnych do prawidłowego zainstalowanie konkretnych elementów. Ja w moim domu musiałem ostatnio odrestaurować chody prowadzące na poddasze. Stare były już mocno zużyte i powoli stawały się bardzo niebezpieczne. 

Jakie wkręty najlepsze do złożenia schodów?

wkręty na torxZanim pojechałem do sklepu budowlanego postanowiłem skonsultować się na specjalistycznych forach jakich części powinien użyć aby wszystko było odpowiednio zmontowane i przede wszystkim bezpieczne. Odpowiedzi pojawiły się bardzo szybko i oprócz wymieniania różnych rodzajów drewna bardzo często pojawiały się się podpowiedzi, żeby użył wkręty na torx czyli tak zwaną gwiazdkę. Są one bardzo wytrzymałe i często posiadają dodatkowy gwint dociągający, który dodatkowo ściąga skręcane ze sobą elementy. Użycie tych wkrętów spowoduje również, że nie będą wystawać żadne ostre elementy ponieważ torx dzięki swojej budowie zagłębia się w strukturę drewna. Jest to bardzo ważne ponieważ ostre ranty przy łbie wkręta mogły by uszkodzić skórę. Wkręty występują w bardzo wielu rozmiarach oraz kolorach. Specjaliści zalecają aby w miejscach najbardziej narażonych oraz obciążonych użyć większych torxów. Proces wkręcania jest bardzo prosty i odbywa się przy pomocy najzwyklejszej wkrętarki. Wkręty te posiadają specjalną końcówkę nawiercającą ułatwiającą montowanie ich w drewnie. Należy jednak pamiętać, żeby zaopatrzyć się w specjalną końcówkę wkręcającą. Inne końcówki nie zdadzą egzaminu ponieważ jest to specjalny typ gniazda. 

Podsumowując dzięki pomocy fachowców z forum budowlanego udało się zamknąć całą odbudowę schodów w jeden dzień. Nowe schody prezentują się świetnie, są bardzo wygodne i bezpieczne. Od tej pory przy budowie jakiejkolwiek konstrukcji budowlanej będę zaopatrywał się we wkręty typu torx.