Skorzystałam z relaksującego masażu abhyanga

Ostatnio miałam dużo wolnego czasu. Aktualnie nie pracowałam, a w domu sprzątała i gotowała za mnie gosposia. Mąż bardzo dużo pracował, dlatego musiałam znaleźć sobie jakieś zajęcia na czas, kiedy on jest w pracy. Jakiś czas temu poczytałam trochę na temat masaży. Doszłam do wniosku, że chętnie poszłabym do jakiegoś salonu masażu, ponieważ moje ciało było dosyć spięte.

Zalety relaksujących masaży abhyanga

relaksacyjny masaż abhyangaSzukałam różnych możliwości. W końcu doszłam do wniosku, że w moim przypadku najlepiej sprawdzi się relaksacyjny masaż abhyanga. Dowiedziałam się skądinąd, że jest to tradycyjny masaż całego ciała, który może trwać nawet trzy godziny. Wykonuje się go bardzo powoli i delikatnie przez co świetnie się sprawdza u osób w każdym wieku i bardzo mało jest przeciwwskazań do wykonywania takiego masażu. Wiele osób chwali taki masaż, ponieważ przyczynia się on nie tylko do relaksacji ciała (przede wszystkim rozluźnienia mięśni), ale także relaksacji psychiki. Jest to masaż z wykorzystaniem olejków, które mają działanie prozdrowotne i rozgrzewające. Zachęcona takimi informacjami zdecydowałam się zapisać na masaż abhyanga do salonu masażu, który znajdował się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Ucieszyło mnie to, że są tam bardzo szybkie terminy i w dodatku mają bardzo niskie ceny za wykonanie takiego masażu. Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”.

Masaż, na który się udałam, podziałał na mnie naprawdę dobrze. Był on naprawdę solidnie wykonany. Okazał się bardzo delikatny i o wiele lepiej się po nim poczułam. Masażysta wytłumaczył mi, że takie masaże świetnie wpływają na ogólne samopoczucie, ponieważ przy masowaniu uwzględnia się położenie czakr w ciele człowieka oraz miejsca przepływu energii życiowej, tak zwanej prany.