sklepy prestashop

Sklepy prestashop i zdjęcia produktowe

Wiele się mówi na temat tego, że kupuje się oczami. Nie zawsze czytamy opisy produktów, nie sprawdzamy z jakich materiałów są zrobione, jaką mają gwarancję, ale zawsze zastanawiamy się nad tym, czy się nam te produkty podobają i czy dobrze będą wyglądały nas nas czy w naszym domu.

W sklepach internetowych możemy przynajmniej zobaczyć zdjęcia produktów

sklepy prestashopDlatego też jeśli chodzi o sklepy prestashop internetowe to bardzo ważne są zdjęcia produktowe. Jeśli nie zaprezentujemy odpowiednio dobrze naszego produktu to się on nie sprzeda, nawet jeśli będzie to produkt dobry jakościowo, a jego cena będzie korzystna dla kupującego. Dlatego też jest kilka zasad o których trzeba pamiętać jeśli chodzi o takie zdjęcia produktowe. Przede wszystkim powinny być one dobrze oświetlone. Najczęściej takie zdjęcia robi się na białym tle, co dodatkowo odbija światło i niweluje cienie. Dzięki temu cały produkt jest doskonale widoczny. Przydają się wtedy dobre lampy lub też namioty bezcieniowe. Nasze zdjęcia muszą tez być odpowiednio obrobione. Nie może być widać wycinania produktu z tła, czy też manipulacji na jego powierzchni. Wtedy wygląda to wybitnie nieatrakcyjnie i odstrasza potencjalnego kupującego. Najczęściej produkty są pokazywane same w sobie. Jedynie ubrania i buty często są pokazywane na manekinach czy na modelkach, dzięki temu widać jak one leżą i jaki mają fason.

Sklepy internetowe magento jednak mogą też dodawać inne zdjęcia. Są to na przykład małe aranżacje z użyciem danych produktów, czy pokazanie na modelce jak wygląda kolor szminki na ustach.

Źródło:
http://www.idea07.pl/co-robimy/sklepy-internetowe