Skąd zamówić drzwi wejściowe?

 

Mój szwagier niedawno wprowadził się do swojego nowego domu. Prace nad ukończeniem jego czterech kątów skończyły się z opóźnieniem, bo zanim mógł wstawić meble i przywieść ubrania musiał kupić ładne drzwi wejściowe, a jak się okazało, nie jest to ani łatwe, ani proste zajęcie.

Najlepszy producent drzwi wejściowych

drzwi wejściowe na zamówienieSzwagier wraz ze swoją rodziną długo debatował o tym, jakie drzwi powinny stanąć w futrynie i ich poszukiwania najlepszej pary przedłużyły się do tego stopnia, że nie mogli kupić tych, które uznali za najładniejsze. Spośród wielu rodzajów oklein i kolor drewna wybrali pasujących do ich koloru dachu i parapetów drzwi, jednak gdy chcieli je zamówić, okazało się, że będą musieli poczekać wiele miesięcy. Mieli więc do wyboru – zdecydować się na inne odrzwia, czy kupić drzwi wejściowe na zamówienie od lokalnego stolarza. Zdecydowali się na usługi swoje znajomego sąsiada, który zrobił dla nich naprawdę ładne drzwi. Ich projekt zakładał, że na froncie ich domu będą wstawione drzwi w kolorze wenge, bez judasza, a za to z niewielkimi otworami na bardzo wąskie okna. Do tego srebrna klamka i próg z równie srebrnym wykończenie, by całość pasowała do siebie kolorystycznie. Przy okazji znajomy wykonał dla nich ościeżnice i nie musieli kupować futryny w sklepie stacjonarnym. Stolarz zadbał o to, by nie musieli martwić się o zaginiony klucz do domu, dlatego montując im zamek w drzwiach dorobił dodatkowe kluczyki dla każdego z domowników. Gdy byliśmy u nich zauważyłam także, że wokół drzwi znajduje się gumowa uszczelka, która zabezpiecza drzwi i nie pozwala zimnemu wiatru ochładzać domu.

Muszę przyznać, że żona brata mojego męża ma gustu, jeżeli chodzi o dobór drzwi wejściowych. Dzięki jej wskazówkom udało im się wybrać najlepsze drewno, które odpowiednio zaimpregnowane wytrzyma wiele lat od dopasować kolor drzwi do całej elewacji domowej.