schody granitowe

Schody z kamienia, a może w drewna?

Budowanie schodów w domach piętrowych czy nawet wyższych jest bardzo ważnym elementem. W końcu bez nich nie dostaniemy się na piętra. Jednak ich wykonanie różni się od wykonywania posadzek i podłóg.

Schody granitowe idealne do przestronnych pomieszczeń

schody granitoweW końcu nie są one płaskie, ale mają iść do góry, a między stopniami są przerwy. Z drugiej strony potrzebna jest balustrada, czyli łącznik schodów. Dlatego też trzeba się dobrze zastanowić nad wyborem materiałów do wyrobu schodów. Klasyczne schody z drewna na pewno będą estetyczne i pasowały do wielu wnętrz. Są też stosunkowo tanie, łatwo je dopasować, mają wiele kolorów do wyboru, a ich montaż nie jest skomplikowany. Jednak drewno szybko się niszczy i ściera, nie można ich zbytnio moczyć. Alternatywą dla nich są schody metalowe, ale pasują one jedynie do wnętrz nowoczesnych i loftowych, czy też do biur w Warszawie. Mamy również schody z granitowe mazowieckie. Takie schody są często ciężkie i masywne. Nie nadają się do małych klatek schodowych, bo będą je optycznie pomniejszać. Jednak do większych domów dobrze się sprawdzą. Takie schody granitowe będą na pewno drogie, ale to dobra inwestycja na lata. Na pewno szybko się nie zniszczą, nie porysują, ani nie wymagają żadnej konserwacji, bo są fabrycznie zakonserwowane przez uszkodzeniami. Poza tym, kamień jest także stosowany w innych wnętrzach. Mamy obudowy kominkowe z kamienia, blaty z kamienia w kuchni, czy nawet parapety z kamienia.

 

Na pewno dom musi być do ich dostosowany ze względu an ciężar. W końcu takie blaty granitowe ważą więcej, niż te wykonane z tworzywa sztucznego. Zatem schody z kamienia mają wiele zalet, ale również wiele wad.