Sakwa rowerowa – mały pomocnik

Jeśli ktoś lubi aktywny wypoczynek to wycieczki rowerowe są świetnym pomysłem. Nie dość, że dbamy o kondycję fizyczną, to w dodatku możemy spędzić czas wśród natury. W Polsce jest naprawdę wiele przepięknych szlaków i tras rowerowych, które wiodą poprzez piękne, nieznane nam wcześniej okolice.

Weź sakwę na wycieczkę rowerową

sakwy do roweruPodczas dłuższych wycieczek rowerowych warto zadbać o odpowiedni ubiór, bowiem pogoda czasem potrafi być nieprzewidywalna. Warto wziąć ze sobą również odpowiedni zapas jedzenia i picia, aby mieć energię na dalszą jazdę naszym dwukołowym pojazdem. Na dłuższe wypady na pewno będziemy chcieli wziąć ze sobą więcej rzeczy, które mogą się nam przydać podczas wyprawy, dlatego też warto posiadać sakwy do roweru, do których schowamy wszystkie niezbędne rzeczy. Niektórzy pakują wszystko do plecaków, jadąc później i dźwigając na plecach ciężar, który na dłuższą metę odbiera nam przyjemność jazdy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są specjalne rowerowe sakwy, które odciążą nasz kręgosłup. Jeśli dobrze i równomiernie je naładujemy z obydwu stron roweru to praktycznie nie będziemy czuć dodatkowego bagażu. W sklepach rowerowych znajdziemy mnóstwo modeli takich sakw. Można przebierać w wielkościach czy kolorach i co najważniejsze, większość sakw jest wodoodporna, więc nawet jeśli znienacka na wycieczce rowerowej złapie nas deszcz, nie musimy martwić się, że ich zawartość się przemoczy.

Jeśli więc uwielbiamy wycieczki rowerowe i lubimy całodniowe lub nawet kilkudniowe wypady, warto jest wyposażyć się w takie sakwy rowerowe, najlepiej wodoszczelne. Nasz kręgosłup nam później podziękuje, że nie musiał dźwigać podczas jazdy dodatkowego ciężaru, a nam starczy sił na dłużej. Takie sakwy są również idealne na mniejsze dystanse, bez problemu zmieścimy w nich nawet większe zakupy.