wycena magazynów

Rzeczoznawca majątkowy a wycena magazynów

Zawód rzeczoznawczy majątkowego jest związany z kompleksową wyceną nieruchomości w oparciu o przepisy prawa. Wyceny te muszą przyjąć formę pisemną i przybrać postać operatu szacunkowego.

Wycena magazynów i hoteli

wycena magazynówOmawiany zawód nie ma charakteru otwartego i każda osoba, która chciałaby wykonywać obowiązki rzeczoznawczy musiałby spełnić określony wymogi formalne i merytoryczne, włącznie ze zdaniem stosownego egzaminu, którego wynik stanowi podstawę do wydania przez organy administracji państwowej wymaganej prawnie licencji. Każdy rzeczoznawcza majątkowy posiada niezwykle szeroki zakres działania. Oczywiście całość aktywności skupia się na przeprowadzaniu fachowych wycen, których celem jest ustalenie wartości rynkowej nieruchomości, wartości odtworzenia nieruchomości, przygotowanie danych w ramach propozycji bankowej w zakresie hipoteki nieruchomości, a także ustalenie wartości katastralnej posiadanej nieruchomości. Warto dodać, że rzeczoznawca majątkowy zajmuje się nie tylko wyceną samej nieruchomości i budynków znajdujących się w jej obrębie, ale również ustaleniem wartości maszyn i urządzeń trwale związanych z daną nieruchomością. W ten sposób w zakresie prowadzonej działalności możliwa jest całościowa wycena przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą, która jest w jakimś stopniu powiązana z jakąś nieruchomością. W polskich warunkach rzeczoznawca warszawa to dosyć hermetyczny zawód ze względu na obostrzenia prawne. Wiadomo jednak, że bez rzeczoznawcy rzetelna wycena hoteli jest raczej niemożliwa, podobnie z resztą jak wycena magazynów i innych nieruchomości komercyjnych.

Ogólnie rzecz biorąc wycena nieruchomości komercyjnych jest z punktu widzenia tego zawodu najczęściej spotykanym zleceniem. Nie ma się co dziwić, ponieważ ludzie chcą znać prawdziwą wartość tego, co kupują i sprzedają.

Źródło informacji:

http://www.estimus.com.pl/