Rozglądaj się. Na pewno coś zobaczysz

 

 W obecnych czasach dostępność wszelkiego rodzaju filmów nie jest już problemem. Czy to w wersji 2D lub 3D mamy dostęp do szerokiej gamy wideoteki poprzez strony internetowe. Wiele serwisów wideo pozwala nawet udostępniać swoje produkcje. Wspomnienia z wakacji, uroczystości rodzinne i inne.

Nie tylko płaski ekran

filmy 360

 Istnieje także wiele źródeł pozyskiwania znanych i kasowych  produkcji filmowych. Z tych legalnych – pobierających opłaty. I  tych nielegalnych – poprzez sieci  P2P typu Torrent. Jednak  ciągle czegoś tu brakowało. W tych projekcjach, tym czymś jest otoczenie. Aby zlikwidować te ograniczenia wymyślono technologię  zwaną  Virtual Reality (VR) – oglądanie filmów w przestrzeni nas  otaczającej przy pomocy specjalnych  okularów lub komputera. Filmy 360 stopni zwane też sferycznymi pozwalają nam „zwiedzać” wirtualny świat, czyli obserwować wszystko to co się dzieje wokół nas. Mnogość tego typu mediów jest zaskakująca, co przedkłada się na ogólną dostępność. Coraz więcej serwisów oferuje strefy poświęcone wirtualnej rzeczywistości. Przy korzystaniu z technik nagrywania, z kilkunastu kamer uzyskujemy niesamowite efekty wizualne. Obracanie głowy pozwala nam dojrzeć nawet to co się dzieje za naszymi plecami. Do tego dołączone są efekty dźwiękowe, które podążają za obserwatorem. Gdy np. skierujemy wzrok w kierunku ruszającego samochodu, usłyszymy pisk opon i odgłos silnika.

 Tworzone filmy 360 nie zawierają głębi tak jak w formacie 3D i nie do tego służą. Dają jednak inne wrażenia wizualne. Pozwalają zaglądnąć w dowolne miejsce obserwowanej sceny. Czasami nawet warto je oglądać kilkakrotnie aby nie umknął nam jakiś szczegół. Duży zakres popularności tego typu mediów pozwala wykorzystać je tak do podziwiania przyrody, jak i do użytku komercyjnego.

O większych możliwościach filmów 360 stopni można się dowiedzieć na: https://m8house.com/