muzyka do gier

Royalty free w domowym filmie

Bardzo lubimy z moją rodziną robić sobie zdjęcia i kręcić filmy. W naszym salonie na szafce stają ramki ze zdjęciami, a pod stolikiem pod telewizor leżą sterty kaset wideo i płyt DVD z rodzinnych wypadów. Mieliśmy tylko aparat z funkcją wideo, ale do domowych zastosowań nam wystarczał.

Jeśli nagrywamy film do domu, to również możemy skorzystać z banku dźwięków

muzyka do gierW końcu postanowiliśmy zainwestować nie tylko z kamerę cyfrową, ale też zainteresować się darmowym programem do montażu, który mieliśmy już na komputerze. Chcieliśmy robić lepsze filmiki, które po latach też będą nam bawić, wzruszać, czy straszyć. Ważna była dla nas muzyka do filmów, choć o niej nie mieliśmy zielonego pojęcia, ponieważ nikt z nas nie miał wykształcenia pod tym kątem. Chcieliśmy jednak urozmaicić nasze filmy, więc szukaliśmy jakiejś royalty free music, a konkretnie ja szukałam, bo mąż zajął się montażem, a córki już zaczęły projektować przebrania dla siebie w których chcą wystąpić przed kamerą. Są jeszcze malutkie więc niech się bawią. Uzgodniliśmy, że za miesiąc każdy z nas będzie gotowy by nakręcić filmik ze świętowania Bożego Narodzenia, więc mieliśmy pełne ręce roboty. Mi szło na początku bardzo źle. Wszędzie była tylko muzyka do prezentacji, która była bardzo króciutka, taka do zmiany slajdów. Nic co by miało kilka minut, albo chociaż było trochę dłuższe, by dało się to pod jedną scenę podłożyć. Z drugiej strona muzyka do gier była bardzo podobna w długości, ale nie było żadnych przyjemnych, świątecznych dźwięków, które chciałabym dodać.

Myślałam już, że niczego nie znajdę, a wiedziałam, że reszta rodziny bardzo się stara, by nasz pierwszy film był wspaniały. W końcu znalazłam stronę z royalty music a na niej wesoły utwór, brzmiący jak piosenka świąteczna, czy radosna kolęda, który nadawał się idealnie. Mój mąż też poradził sobie z programem montażowym, a córki przygotowały małe przedstawienie, więc całość wyszła perfekcyjnie.