rowery miejskie

Rowery miejskie na ulicach

Zawsze, kiedy widziałam holenderskie ulice zatłoczone wszelkiego rodzaju rowerami, marzyłam, żeby się tam znaleźć. W końcu moje marzenie się ziściło, ale wcale nie było tak pięknie jak to sobie wyobrażałam.

Rower miejskie idealnie nadają się na miasto

rowery miejskieCo prawda, rowery holenderskie naprawdę są nadal dla mnie zjawiskiem. Holandia jednak jako państwo wygląda dość zwyczajnie. Nie zachwyciłam się tym krajem. Może po prostu nie jest to klimat dla mnie. Wolę nieco odmienne miejsca, gdzie można coś więcej pozwiedzać, a tam nie znalazłam nic fascynującego. Rowery miejskie jednak naprawdę skradły moje serce. Tyle rowerów co tam nigdzie nie widziałam i pewnie już nie zobaczę. Chwilami nawet myślałam, żeby kupić sobie tam rower, żeby mieć jednocześnie pamiątkę i najlepszy sprzęt. Tam przecież rowery miejskie sklep oferuje przy co drugiej ulicy. Niestety ceny okazały się na moją kieszeń wówczas zabójcze. W końcu więc kupiłam rowery miejskie dla naszej małej rodziny po powrocie do Polski i odbudowaniu trochę budżetu domowego. Jestem z nich zadowolona. W Polsce jednak rowery nie robią takiego wrażenia i to bez znaczenia czy są górskie, miejskie czy jakieś jeszcze inne, bo obecnie tych rodzajów jest bardzo dużo. Ludzie nie zachwycają się tym sposobem przemieszczania się w takim stopniu, choć jest też wielu zwolenników.

Wiem, że można znaleźć w wielu miastach rowery do wypożyczenia, czego dokonuje się, kiedy człowiek ma konto w odpowiednim systemie. Wtedy wystarczy podjechać do takiej stacji przystankowej i można wygodnie wypożyczyć rower.