Rowerek biegowy – drewniany lub metalowy

Dawniej pierwszy rowerek posiadał odczepiane kółka. Dziś, maluchy uczą się jazdy na popularnych, bezpiecznych rowerkach biegowych. Właściwie nie ma jakiegoś progu, wieku granicznego, gdy można kupić ten sprzęt. Przyjmuje się, że dwulatek, który dotyka stopami ziemi, może jechać na rowerku biegowym. Koniecznie dokupmy dziecku kask. Rowerki drewniane lub metalowe nadają się dla najmłodszych.

Dwukołowy biegaczek bez pedałów

rowerek biegowyLekki, zwinny i szybki rower dla malucha to wybór, nad którym długo zastanawiają się rodzice. Rowerek biegowy to pierwszy krok do samodzielnej nauki jazdy na rowerze. Maluchowi możemy sprawić taki prezent na 2 urodziny, bądź pod choinkę. Na pewno się ucieszy. Rowerki biegowe z wielką chęcią wykorzystają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Dostaniemy do wyboru modele drewniane, z prostą ramą i regulowanym siodełkiem. Nieco droższe są rowerki metalowe. Zwykle rowerki – biegaczki są bardzo solidnie wykonane, wiec pojeździ na nich nie tylko pierwsze dziecko, lecz także skorzysta młodsze rodzeństwo. Dziecko w wieku przedszkolnym, zwykle powyżej 2 lat, potrafi złapać równowagę na rowerku biegowym. Miękkie siodełko usprawni jazdę. kolorowa rama z bohaterami z bajek może być dodatkową zachętą. Sam ruch daje dziecku niezwykłą radość i satysfakcję. Rowerek biegowy jest także odciążeniem dla rodzica, który może jechać za maluchem na swoim dużym rowerze. Biegaczki są lekkie i można je zabrać ze sobą w podróż.

Maluch na biegaczku ćwiczy sprawność mięśni nóg, koordynację ruchową i równowagę. To świetny sposób na połączenie ruchu na świeżym powietrzu z zabawą. Biegaczki są w cenach na każdą kieszeń. Dostaniemy je w granicach 100 zł. Możemy kupić w sklepie internetowym lub stacjonarnym, choć w internecie wybór będzie większy.