Roślina szczepiona na pniu – co to?

Ogrodnictwo rozwija się w bardzo szybkim tempie – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możliwe jest wyodrębnianie coraz to nowych gatunków roślin, które można później uprawiać w każdym ogródku. Nic więc dziwnego, że ogrodnictwo cieszy się także coraz większym powodzeniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.

Zalety roślin szczepionych na pniu

rośliny szczepione na pniuJedną z nowoczesnych technik jest tak zwane szczepienie, które polega na łączeniu ze sobą dwóch gatunków drzewek bądź krzewów w celu osiągnięcia niepowtarzalnego efektu wizualnego. Chodzi o to, że w pień nieszlachetnego drzewa wszczepia się gałęzie jakiejś szlachetnej odmiany – w ten sposób powstają rośliny szczepione na pniu, czyli drzewka o bardzo specyficznej budowie, która prezentuje się wyjątkowo uroczo. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany, wymaga natomiast wykonania bardzo precyzyjnej pracy, żeby powstanie hybrydy w ogóle było możliwe. Co bardzo ważne, szczepione rośliny dostępne są w niemal każdym dobrym sklepie ogrodniczym, dlatego nie trzeba się martwić koniecznością przeprowadzania zabiegu samodzielnie – wystarczy bowiem udać się do najbliższego sklepu w mieście lub po prostu zrobić zakupy przez internet i otrzymać towar w przesyłce. Tego typu rośliny są godne uwagi, ponieważ wyglądają wręcz słodko – jak malutkie drzewka szczęścia. Charakteryzują się tym, że mają długi i cienki pień, z którego na pewnej wysokości wyrasta liściasta kopuła.

Dzięki technice szczepienia roślin we współczesnych ogrodach można spotkać naprawdę wyjątkowe okazy, co sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Prawdziwi miłośnicy potrafią przesiadywać w ogrodzie całymi dniami i łączyć swoje rośliny w rozmaite, niepowtarzalne kształty, których zazdrościć im będą inni hodowcy.