Rolety plisowane do biurowego wnętrza

Aranżując wnętrze biurowe zastanawiamy się, jak zadbać o ochronę okien i zaciemnienie pomieszczenia. Najtrudniejszy okres to sezon nasłonecznienia budynku. Jest na to sposób, wystarczy zamontować w biurze rolety. Jakie sprawdzą się idealnie? Coraz częściej do pomieszczeń biurowych są wybierane rolety plisowane.

Rolety plisowane w biurze

roleta na wymiar plisowanaDużo słyszy się o tym, że plisy należy montować w inny sposób, niż tradycyjne rolety. Można oczywiście je zamontować z wierceniem, jak w przypadku tradycyjnych rolet, ale często się je zakłada na tzw. naczepy. Wybrana roleta na wymiar plisowana w żaden sposób nie powinna sprawiać trudności przy otwieraniu okna, gdyż będzie dobrze przylegała. Montując rolety blisko szyby, a mając problem ze skraplaniem wody powinniśmy zrezygnować z tego rozwiązania, gdyż materiał bardzo szybko się zniszczy. Jeśli chodzi o rolety z zaczepami, to powinniśmy wybierać metalowe zaczepy bezinwazyjne, gdyż są bardziej trwałe. Plastikowe naczepy mogą bardzo szybko się popsuć. Naczepy zawsze będą troszkę odstawać, dlatego powinniśmy delikatnie otwierać okno. Ponieważ rolety poruszają się w pionie, to łatwo możemy kontrolować ilość wpadającego światła przez okno. Rolety plisowane z powodzeniem stosuje się na oknach dachowych. Plis można także normalnie myć, dlatego sprawdzą się także w kuchni. Sprawdzą się także w pokoju dziecinnym czy też salonie. Rolety dobrze się sprawdzą nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza podczas sezonu letniego, kiedy duża ilość światła słonecznego wpada przez okno i nagrzewa mieszkanie.

Rolety plisowane z pozoru wydają się mało funkcjonalnego, ale tylko na pierwszy rzut oka. Skutecznie zasłaniają okno, przez co nie będziemy się czuli podglądani. Skutecznie zaciemnia mieszkanie i wpływa na zwiększony komfort, zwłaszcza po ciężkim dniu w pracy.