Roleta

Rolety i plisy i inne zamienniki firan

Jeszcze do niedawna nikt nie wyobrażał sobie, że w domu mogłoby nie być firan. Były one ozdobnikami numer jeden każdego okna.

Roletami i plisami możemy łatwo zamienić firanki

RoletaNiekiedy towarzyszyły im również bogato zdobione, o różnych wzorach zasłony pełniące nie tylko funkcję estetyczną, ale także i zasłaniały okno przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Jednak takie rozwiązania z pewnością są mało praktyczne, gdyż takie firany czy zasłony trzeba zdejmować, aby je wyprać, wytrzepać z kurzu. Ponad to białe firany często szarzeją i nie gwarantują nam stu procentowej prywatności w związku z czym w końcu decydujemy się dodatkowo zawiesić zasłony. Niestety, nie jest to zadanie łatwe, gdyż trzeba się sporo nagimnastykować i nastać z rękoma u góry, aby takie firany zawiesić na karniszu. Kto kiedykolwiek musiał to robić z pewnością wie o czym mówię. Na szczęście dziś są dużo praktyczniejsze rozwiązania, jednym z nich są rolety. Możemy je określić jako zwijane zasłony, umieszczane wewnątrz budynku. Wykonane są one z tkanin o różnej gamie kolorystycznej. Podnosi się ona i opada za pomocą nawijania na wałek poruszany za pomocą linki lub łańcuszka. Dużo ciekawszym rozwiązaniem są plisy szczecin, które poza prostokątnym, mogą przybierać różne kształty. Poza tym jest ona nietypowa, gdyż z wyglądu przypomina harmonijkę. Tym, którym zależy nie tylko na prywatności, ale i bezpieczeństwie z pewnością posłużą rolety zewnętrzne, z systemem antywłamaniowym.

Nie tylko zabezpieczają one okna przed postronnymi widzami i uciążliwymi promieniami słońca, ale również przed intruzami, dzięki czemu możemy spać spokojnie, nie obawiając się o swoje dobro.