terminal pos

Rodzaje terminali POS

Terminale pos to urządzenia za pośrednictwem których bez problemu zapłacimy za nasze zakupy kartą płatniczą. Terminale płatnicze jak wszystkie inne urządzenia dzielimy na kilka rodzajów. Rozróżniamy terminale stacjonarne oraz przenośne.

Terminale pos są wszędzie

terminal posTerminale pos stacjonarne są najbardziej powszechne. Są one szczególnie polecane w przypadku sektora handlowo – usługowego, szczególnie tym, którzy prowadzą sprzedaż w bezpośredniej bliskości stanowiska kasowego. Terminal pos mobilny jest natomiast urządzeniem, które możemy przewozić. Są one szczególnie użytkowane przez taksówkarzy i innych usługodawców, którzy pracują poza siedzibą punktu. Tego typu urządzenia posiadają wbudowany mobilny modem internetowy, dzięki któremu transakcje odbywają się bezprzewodowo. W większości terminale płatnicze posiadają awaryjne zasilanie bateryjne, które przydaje się podczas przerw w dostawie prądu. Wadą urządzeń mobilnych jest ich cena. W większości przypadków są one o wiele droższe od swoich stacjonarnych odpowiedników, zaletą natomiast jest to, że bez problemu możemy się z nimi poruszać i dokonywać transakcji. Dzięki terminalom pos zakupy stają się łatwiejsze oraz brak gotówki nie spowoduje, że wyjdziemy ze sklepu z gołymi rękoma. Jedynym minusem (dla sprzedawców) jest to, że niestety płacą oni prowizję za dokonane transakcje.

Chcąc założyć sklep warto zainwestować w płatności kartą. Coraz więcej osób nie nosi przy sobie pieniędzy i w przypadku braku terminala nic nie sprzedamy.