Basen ogrodowy dmuchany

Rodzaje basenów

Każdy z nas dobrze wiem czym jest basen i pewnie nie jedna osoba posiada go w swoim garażu, szopie, piwnicy czy schowanego na balkonie. Można go kupić kupić praktycznie w każdym basenie, jednakże pozostaje pytanie – jaki wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów basenów w różnych cenach.

Jakie są rodzaje basenów?

Basen ogrodowy dmuchanyCeny basenów zaczynają się od nawet kilkunastu złotych a kończą na kilku tysiącach. Wszystko zależy też od tego ile pieniędzy chcemy przeznaczyć. Jedne baseny są lepszej a drugie gorszej jakości. Baseny ogrodowe mogą być dmuchane (najtańsze, łatwo je uszkodzić), rozporowe (droższe, bardziej wytrzymałe, zazwyczaj są większe od dmuchanych), stelażowe (najdroższy typ basenów, najbardziej wytrzymały). Budowa basenów nawet dla laika nie powinna być trudna. Dostępne na rynku baseny posiadają w zestawach instrukcje, dzięki którym każdy poradzi sobie z ich rozstawieniem. Najprościej jest w przypadku basenów dmuchanych – wystarczy je napompować i postawić w odpowiednim dla nas miejscu. Należy pamiętać, że podłoże musi być proste i stabilne – zniekształcanie basenu może doprowadzić do jego uszkodzenia. W przypadku basenów dmuchanych nie można korzystać z pompy filtrującej – możliwe jest skorzystanie co najwyżej z chemii basenowej, która dba o to, żeby woda była jak najdłużej przydatna do użytku – baseny potrzebują jej dosyć sporo a niestety nie należy ona do najtańszej. Baseny rozporowe są bardziej wytrzymałymi basenami, nabierają one kształtu podczas napełniania. Baseny stelażowe natomiast posiadają stelaż z rurek PCV, który jest bardzo solidny. W przypadku basenów stelażowych możliwe jest zadaszenie basenów. Jak widać na rynku istnieje wiele typów basenów ogrodowych dzięki czemu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Wystarczy tylko udać się do sklepu (chociażby do typowego marketu) i wybrać basen odpowiadający naszym wymaganiom. Na pewno będziemy zadowoleni a nowy nabytek długo posłuży.