Rekomendowane kokony niemowlęce

Dzieci błyskawicznie rosną, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Do ukończenia pierwszego roku są noworodkami, a później, do końca pierwszego roku życia niemowlętami, które są całkowicie zależne od swoich rodziców.

Jak wyglądają kokony niemowlęce?

kokon niemowlęcy do wózkaCo prawda małe dzieci nie potrzebują wiele rzeczy, ale z tych co są niezbędne, warto je jak najwcześniej kupić. Pomijając łóżeczko ze szczebelkami, głęboki wózek czy zapas ubranek, warto kupić kokon niemowlęcy do wózka gdyż na pewno się przyda. Może niektórzy rodzice pomyślą, że jest to zbędne, ponieważ w gondoli jest już materac, ale jest on zwykły i płaski, przez co maluch ma bardzo dużo miejsca w środku. Kokon jest specjalnym rodzaje materacyka, którzy posiada podwyższane brzegi, dzięki czemu maluch z niego nie wypadanie i również będzie delikatnie otulony nimi z każdej strony. Kokon można stosować w wózku przez cały rok, zwłaszcza u wyjątkowo małych niemowląt, ponieważ daje on im poczucie bezpieczeństwa. Brak kokonu w gondoli często oznacza, ze dziecko swobodnie się przetacza z boku na bok, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń. Jednakże wózek, to niejedyne miejsce, w którym można go trzymać, ponieważ doskonale się sprawdza w łóżeczku dziecka czy jako bezpieczne miejsce do spania lub odpoczynku na łóżku rodziców czy nawet na stole czy podłodze. Koko w całości jest wykonany z miękkiej bawełny, bambusa lub też dwustronnej tkaniny minky, które są dozwolone do kontaktu z delikatną skórą malucha. Jeżeli natomiast chodzi o fason, to kupimy je bez problemu dla chłopca i dziewczynki.

Dostępne w sprzedaży kokony, można kupić już za niecałe pięćdziesiąt złotych i będą one miały bardzo dobrą jakość. Oczywiście znajdziemy też droższe modele, ale przeważnie mają one porównywalną jakość i jedynie płacimy więcej za znaną markę.